Nogometaši Atletico Madrida u prvom su kolu Primere na svom Vicente Calderonu svladali novog prvoligaša Las Palmas sa 1:0. Jedini strijelac bio je Francuz Antoine Griezmann u 16. minuti.

Pogodio je Griezmann iz slobodnog udarca, ali uz pomoć živog zida, koji je promijenio smjer lopte i prevario gostujućeg vratara Raula.

U ostalim današnjim utakmicama Espanyol je pogotkom Seville u trećoj minuti svladao Getafe, La Coruna i Real Sociedad odigrali su bez golova, dok su Vallecano i Valencia počeli u 33:30 sati. Jučer su Sevilla i Malaga odigrali bez golova, dok je sutra na rasporedu: Athletic Bilbao – Barcelona (18:30), Gijon – Real Madrid (20:30, Levante – Celta Vigo (22:00) i Betis – Villareal (22:30). Posljednja utakmica prvog kola igra se u ponedjeljak, u 20:30 sati sastaju se Granada i Eibar.