EPA/ANDY RAIN

Nogometaši Liverpoola plasirali su se u četvrtfinale Europa lige, remiziravši večeras s Manchester Unitedom na Old Traffordu. Prolazak dalje osigurala mu je pobjeda na Anfieldu od 2:0.

United je bolje otvorio večerašnju utakmicu, krenuli su od prve minute po pogodak, a vratar Liverpoola Mignolet upisao je nekoliko odličnih obrana. Pokušavao je United preko Martiala, Mate, Lingarda. No, nije bilo neopasno ni s druge strane, Milner je odlično pucao po zemlji, ali De Gea je uspio obraniti. Do vodstva United dolazi u 31. minuti. Martial je izborio kazneni udarac i sam ga sigurno realizirao.

Sturridge je pogodio prečku, veliku priliku imao je i Henderson u 41. minuti, ali stijelac je bio fantastični Brazilac Philippe Coutinho. Odšprintao je gotovo 40 metara po lijevoj strani, prevario Varelu, a potom, u malonogometnoj maniri, lobom prevario De Geu iz mrtvog kuta iz blizine. United je u drugom poluvremenu morao dati još tri gola kako bi osigurali prolaz, ali Liverpool je sačuvao svoju mrežu. Cijelu je utakmicu za ‘Redse’ odigrao Dejan Lovren.

Prolaz je potvrdila i Borussia Dortmund, na White Hart Laneu je slavila sa 2:1. Poveli su žuto-crni u 24. minuti fantastičnim pogotkom Aubameyanga, koji je u 71. minuti i povisio prednost Bortussije. Tottanham je smanjio u 74. minuti preko Heung Min Sona za konačan rezultat.

Nakon 0:0 u Baselu, Sevilla je večeras slavila s 3:0. Golove su postigli Rami u 35. te Gameiro u 44. i 45. minuti. Šahtar je s minimalnih 1:0 svladala Anderlecht i prošla u četvrtfinale. Jedini pogodak na utakmici postigao je Eduardo da Silva u trećoj minuti sudačke nadoknade, a u igru je ušao samo dvije minute ranije. Obje ekipe susret su završile s desetoricom, kod Šahtara je isključen Kucher u 84., a dvije minute kasnije pocrvenio je Kara s druge strane. Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu za ukrajinsku momčad.

Braga je uvjerljivo slavila protiv Fenerbahčea (prvu su utakmicu izgubili 1:0). Susret je sudio hrvatski sudac Ivan Bebek, koji je gostima iz Turske pokazao čak tri crvena kartona. Braga je povela u 11. minuti preko Ahmeda Hassana, a izjednačio je Potuk u 45. minuti. U 69. minuti iz penala je siguran Josue, u 74. je pogodio Stoiljković, a konačnih 4:1 postavio je Rafa Silva u 83. minuti susreta. Kod Fenerbahčea su isključeni Topal u 67., Potuk u 87. i Sen u sedmoj minuti sudačke nadoknade.

Četvrtfinale su ranije osigurali Sparta Prag, Athletic Bilbao i Villareal.