U trećem kolu Skupine C Eurobasketa, košarkaši Grčke u Zagrebu su i treći put pobijedili. U utorak su slavili protiv Gruzije sa 79:68 (25:15, 25:7, 11:26, 18:20). još je dva kola ostalo prije kraja, a Grci su već osigurali osminu finala.

Pitanje pobjednika Grci su riješili već u prvom poluvremenu, ‘odlijepivši’ se na +28, a nastavak utakmice bilo je rutinirano ‘odrađivanje posla’. Ipak, pred kraj su se malo opustili, što su Gruzijci iskoristili kako bi došli do konačnih -11.

Slovenija je u zagrebačkoj Areni pobijedila Nizozemsku sa 81:74 (23:15, 18:14, 16:23, 24:22). Sloveniju su do druge pobjede na ovom EuroBasketu predvodili Klemen Prepelič sa 16, te Zoran Dragić i Jaka Blažič sa po 13 koševa, dok su Charlon Kloof sa 25 i Worthy De Jong sa 19 ubačaja bili najbolji kod Nizozemske, koja je sada na omjeru pobjeda i poraza 1-2.

U trećem kolu skupine B, koja se igra u Berlinu, Turska je slavila protiv Njemačke sa 80:75 (41:24). Turci su počeli ‘žestoko’, a do kraja prve četvrtine imali su čak 21 razlike (29:8). Do kraja susreta, Nijemci su smanjivali zaostatak, ali prednost Turaka bila prevelika za domaćine.

Srbija je u Berlinu u trećem kolu skupine B svladala Island sa 93:64 (42:32), te s trećom pobjedom u isto toliko utakmica osigurala prolazak u osminu finala. Najbolji strijelci Srbije bili su Nedović sa 15 te Raduljica sa 13 koševa.