EPA/ANDREAS GEBERT

Nogometaši Bayerna svladali su u utorak Wolfsburg s uvjerljivih 5:1 u utakmici šestog kola Bundeslige, ali vijest dana zasigurno je fantastični Poljak Robert Lewandowski, koji je ušao u igru u 46. minuti, a od 51. do 60. minute postigao čak pet pogodaka.

Wolfsburg je do te 51. minute vodio sa 1:0, i to od 26. minute kada je precizan bio Caligiuri. Ali, tada na scenu stupa čudesni Poljak – sa pet komada u devet minuta (51′, 52′, 55′, 57′, 59′). Posljednji gol bio je možda i najupečatljiviji, kada je Lewandowski zabio iz voleja, a trener Bayerna u čudu se uhvatio za glavu.

Lewandowski je ovim pothvatom postao najbrži strijelac pet pogodaka u povijesti njemačke Bundeslige, a prestigao je i Michela Tönniesa, koji je 1991. godine svoj hat-trick postigao za šest minuta. Lewandowskom za tri gola nije bilo potrebno ni pet minuta.

U ostalim utakmicama odigranim u utorak Bremen je sa igračem manje izgubio kod Darmstadta sa 2:1, Hertha je na svom travnjaku slavila protiv Kölna sa 2:0, dok je HSV pobijedio Ingolstadt u gostima sa 1:0. Ivo Iličević za HSV je igrao do 65. minute, dok je Ivica Olić susret odgledao s klupe.

Bayern je i dalje vodeća momčad Bundeslige sa stopostotnim učinkom, iz šest utakmica osvojili su 18 bodova, sa gol razlikom od 20:3. Drugi je Dortmund sa tri boda manje, ali i utakmicaom manje. Wolfsburge je na trećem mjestu sa 11 bodova. HSV, koji je prošle sezone skoro ispao iz lige nalazi se na šestom mjestu sa osvojenih 10 bodova. Za dno ljestvica prikovani su Stuttgart i Borussia Mönchengladbach, inače sudionik ovogodišnje Lige prvaka, bez bodova.