EPA/ANDY RAIN

Nogometaši Manchester Uniteda pobjednici su ovogodišnjeg FA Kupa, prvi put nakon 2004. godine. ‘Crveni vragovi’ su u finalu na Wembleyju bili bolji od Crystal Palacea nakon produžetaka (2:1).

Iako je United pogodio dvije vratnice (Fellaini, Martial), u prednost je u 78. minuti došao Palace preko Puncheona. Samo tri minute kasnije United izjednačuje pogotkom Juana Mate, nakon odličnog prodora Rooneyja i asistencije Fellainija.

Rezultatom 1:1 završilo je regularnig 90 minuta, a Manchester je u 105. minuti ostao s desetoricom. Drugi žuti karton dobio je Smalling. Ipak, Lingard je pet minuta kasnije pogodio za novo vodstvo i, pokazat će se, konačan rezultat.

U redovima Uniteda ozlijedio se Marcus Rashford, kojeg je u 72. minuti zamijenio Young. Sezona za ‘Crvene vragove’ tako završava s trofejem, a ova pobjeda ‘gurnula’ je West Ham i Slavena Bilića u Europa ligu.