Kolumbijac Radamel Falcao debitirao je za Chelsea u prijateljskom dvoboju s PSG-om u Charlotteu u američkoj saveznoj državu Sjevernoj Karolini, u kojem su nakon bolje izvođenih jedanaesteraca slavili ‘Bluesi’. Regularnih 90 minuta završilo je rezultatom 1:1. Francuze je u vodstvo doveo Zlatan Ibrahimović, a izjdnačio je Victor Moses.

Falcao je u igru ušao u 69. minuti, kada je zamijenio Diega Costu. Bio je to prvi nastup u plavom dresu za Kolumbijca, nakon što je iz Monaca došao na Stamford Bridge na posudbu. Prošlu je sezonu proveo u Manchester Unitedu, gdje je u 29 nastupa uspio zabiti samo četiri gola.

Falcao je bio precizan u raspucavanju s bijele točke. Juan Cuardado je promašio jedanaesterac, sli stvar je spasio vratar Thibaut Curtois ključnim obranama udaraca Jean-Christophe Bahebecka i Thiaga Silve.

Iako je PSG stvarao više prilika, njegovi nogometaši nisu bili precizni u realizaciji. Engleski je prvak primio pogodak nakon pogreške John Obi Mikela koji je izgubio loptu, Augustin je potegao prema golu i pogodio vratnicu, a na odbijenu loptu natrčao je Ibrahimović i zabio za vodstvo Parižana.

Costa je u prvom poluvremenu pogodio vratnicu, a Lucas Moura imao dvije izgledne prilike, koje je obranio Asmir Begović. Moses, koji je protekle dvije sezone proveo na posudbama u Liverpoolu i Stokeu, donio je ‘Bluesima’ izjednačenje nakon dodavanja Fabregasa.

Chelsea će se u posljednjoj pripremnoj utakmici Champions Cupa susresti s Barcelonom u Washingtonu 29. srpnja, a već 2. kolovoza čeka ih utakmica Community Shielda protiv Arsenala.