VESLANJE Braća Sinković zlatni na EP-u, naslov prvaka obranio i Martin

Goran Stanzl/PIXSELL

Aktualni svjetski prvaci u dvojcu na pariće, braća Martin i Valent Sinković nastavili su svoju dominaciju i u nedjelju su osvojili zlatnu medalju na Europskom veslačkom prvenstvu u njemačkom Brandenburgu s vremenom 7:06.33.

Drugo mjesto su zauzeli Nijemci Marcel Hacker i Stephan Krueger s vremenom 7:14.22, dok su treći bili Litvanci Rolandas Mascinskas i Saulius Ritter (7:17.79).

Kako su bili uvjerljivi u subotu u polufinalu, tako su braća Sinković i u finalu vodili od samog početka  i već na 500 metara su imali više od tri sekunde prednosti u odnosu na prve pratitelje, a ta je prednost samo rasla sve i 500 m prije cilja ona je iznosila nešto više od devet sekundi da bi se na cilju smanjila na sedam sekundi.

Martin obranio naslov europskog prvaka

Hrvatski veslač Damir Martin obranio je naslov europskog prvaka nakon što je u nedjelju slavio u finalu samaca na EP u Brandenburgu s vremenom 8:05.59.

Do srebra je s čak 14 sekundi zaostatka doveslao Litvanac Mindaugas Griskonis (8:19.30), a bronca je pripala svjetskom prvaku Čehu Ondreju Syneku (8:25.40).

Martin je kao i u polufinalu bio vrlo uvjerljiv i vodio je od samog početka utrke.

Danas je u finalu lakih samaca nastupio i Luka Radonić koji je utrku završio na šestom mjestu s vremenom 7:49.73. Zlato je osvojio Slovak Lukas Babac s vremenom 7:33.49.

U ženskoj konkurenciji u finalu B dvojca bez kormilaca su sestre Karla i Marcela Milošević zauzele peto mjesto (7:41.52) zauzevši ukupno 11. mjesto.