VELIKO SLAVLJE Velšani nakon autogola McAuleyja prošli u četvrtfinale EURO-a

EPA/GEORGI LICOVSKI

Reprezentacija Walesa drugi je četvrtfinalist Europskog prvenstva u Francuskoj. Velšani su sa minimalnih 1:0 slavili u drugoj utakmici osmine finala protiv Sjeverne Irske, a Gareth McAuley postigao je autogol u 75. minuti susreta, nakon ubačaja Garetha Balea u šesnaesterac.

Potpuna uspavanka u prvom poluvremenu na Parku prinčeva u nastavku je pomalo živnula. Wales je uputio sedam udaraca prema golu Sjeverne Irske, ali samo je jedan zavšrio u okviru vrata sjajnog McGoverna. S druge strane, od pet udaraca Republike Irske, tri su otišla u okvir gola, ali niti jedna lopta nije završila iza leđa Hennesseyja.

Wales će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta Slovačke i Belgije 1. srpnja u 21 sat, u Lilleu.