VELIKA VEČER BRAZILCA Četiri gola Neymara u preokretu Barcelone

EPA/ALBERTO ESTEVEZ

Nogometaši Barcelone pobijedili su u 8. kolu Primere na Nou Campu Rayo Vallecano s 5-2, a čak četiri pogotka postigao je Neymar.

Rayo je šokirao Nou Camp i poveo zgoditkom Javi Guerre (15), a potom je uslijedio “show” Neymara, koji je oba gola u prvom dijelu postigao iz penala (22, 32), a u drugom je dodao još dva (69, 70). U strijelce se upisao i Luis Suarez (77), dok je nakraju drugi gol za goste postigao Jozabed (86).

Barca je još uvijek bez ozlijeđenog Lea Messija, a Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret za Katalonce.

Na vrhu su Real i Barcelona s po 18 bodova. Ranije je Real kod kuće pobijedio Levante s 3-0, a Cristiano Ronaldo je od subote sam na vrhu ljestvice strijelaca “kraljevskog kluba” svih vremena.Portugalac je postigao pogodak za 2-0 u 30. minuti, što je bio njegov 324. pogodak za Real čime je pretekao Raula Gonzaleza, koji je 323 puta tresao suparničku mrežu u dresu madridskog velikana.Prvi pogodak za Real postigao je Marcelo u 27. minuti na dodavanje Cristiana Ronalda, dok je konačnih 3-0 nakon lijepe solo-akcije postavio Jese u 81.Mateo Kovačić igrao je za Real do 77. minute, dok je Luka Modrić zbog ozljede propustio dvoboj protiv Levantea.

U preostalom dvoboju Eibar i Sevilla su odigrali 1-1. Poveli su domaći preko Bastona (8), a izjednačio je Gameiro (71).