Potop Dinama, Rijeka uzela i kup

Varazdin, 31.05.2017
HNK Rijeka novi je prvak Hrvatskog nogometnog kupa
foto HINA/ Marko JURINEC /

Dinamo i Rijeka u Varaždinu odlučuju o drugom ovosezonskom trofeju. Igra se finale Kupa koje su Riječani dočekali kao prvaci prvi put u klupskoj povijesti.

DINAMO – RIJEKA 1:2

94′ Kraj! Igrači s riječke klupe utrčali su na travnjak i počeli sa slavljem!

90` Četiri minute sudačke nadoknade.

87` Šampionska pjesma Armade… Nakon prvenstva, proslavit će i Kup.

84` Sukob na travnjaku nakon neopreznog starta Henriqueza na Župariću.

80` Izgleda kao i da se Dinamo pomirio s porazom

72′ Dario Župarić zabija za 3:1! Iz okreta je pogodio poslije jednog prekida, neobranjivo za Zagorca.

70` Sve opasniji Dinamo! Nakon lijepe akcije Soudani je iskosa s desne strane gađao suprotni kut i promašio.

67` Velika prilika za Dinamo.

65′ Hodžić je laktom udario Vešovića, ima žuti karton, ali nije dobio drugi

58` Greda spašava Riječane! Soudani je sjajno tukao, ali ga je zaustavila greda. Lopta

52` Ozlijeđenog Leškovića mijenja Soldo.

51` Žuti za Andrijaševića.

46` GOOOL! Rijeka ponovno vodi! Gavranovića su Schildenfeld i društvo ostavili samog, a on rutinski zabio s druge vratnice.

45` Kraj prvog poluvremena. Rijeka je u većem dijelu utakmice bila bolja, ali se Dinamo spasio i izjednačio iz prvog udarca u okvir gola.

39` Žuti i za Ristovskog.

37` Dinamo je izjednačio, strijelac je Dani Olmo!

31` Pivarić je dobio žuti karton.

28` Vešović je požutio jer je zaustavio Gojaka u kontranapadu.

24` GOOOL! Rijeka vodi! Andrijašević je pobjegao Dinamovoj obrani, pričekao Gavranovića i odigrao mu povratnu loptu, a napadač Kekove momčadi pogodio je suprotni kut s deset metara za vodstvo!

22` Sudački time-out kako bi se igrači osvježili.

15` Još jedna velika prilika za Rijeku! Gavranović se borio s trojicom Dinamovih igrača za loptu u kaznenom prostoru, izborio se i pucao.

11` Krasna akcija Riječana! Mišić je vanjskom proigrao Gavranovića koji je pobjegao Schildenfeldu, ali Zagora sjajno brani!

9` Gavranović je zabio, ali gol je poništen zbog zaleđa.

5` Rijeka je umalo povela! Ponovno brza akcija, ubačaj na Schildenfelda, a branič Dinama petom je izbio loptu u korner, a da je lopta išla prema golu postigao bi autogol.

3` Opasno je pred golom Dinama! Elez je proigrao Ristovskog, a na kraju je Bezjak ubacio, Schildenfeld nakratko izbio, a na kraju je Dinamo morao spasiti vrtar Zagorac pravovremenim izlaskom na pet metara.

1` Počela je utakmica u Varaždinu.