UŽIVO EURO 2016 POLUFINALE: Portugal – Wales 2:0

epa05411683 Cristiano Ronaldo of Portugal (C) scores the 1-0 during to the UEFA EURO 2016 semi final match between Portugal and Wales at Stade de Lyon in Lyon, France, 06 July 2016.

(RESTRICTIONS APPLY: For editorial news reporting purposes only. Not used for commercial or marketing purposes without prior written approval of UEFA. Images must appear as still images and must not emulate match action video footage. Photographs published in online publications (whether via the Internet or otherwise) shall have an interval of at least 20 seconds between the posting.)  EPA/IAN LANGSDON   EDITORIAL USE ONLY

Portugal i Wales večeras igraju prvu utakmicu polufinala Eura. Portugal je do polufinala stigao bez ijedne jedine pobjede na Euru, dok su Velšani ugodno iznenadili serijom pobjeda, a naročito uvjerljivom protiv navodnog pritajenog favorita Belgije 3:1 u četvrtfinalu.

Tijek utakmice pratite na našem portalu…

PORTUGAL – WALES 2:0

Tijek utakmice

Utakmica je završena. Konačni rezultat je 2-0.

90+3′ Portugal napada i Cristiano Ronaldo ima prigodu ugroziti protivnički gol, no njegov udarac zaustavlja protivnička obrana.

90+1′ 2. Poluvrijeme se bliži kraju. Igrat će se 3 minute nadoknade.

88′ Gareth Bale je dobio žuti karton.

86′ Fernando Santos pravi izmjenu br. 3. U igru ulazi Ricardo Quaresma, a izlazi Nani.

82′ Ashley Williams je imao prigodu za postizanje gola, ali je njegov udarac blokirao jedan obrambeni igrač.

80′ Portugal je napravio izmjenu br. 2., tako što je ušao Joao Moutinho, a izašao Adrien Silva.

77′ Bale je pucao s oko 25 metara, no ravno u Hennesseyja.

74′ Renato Sanches je povukao kontru 4-3, oslobodio se za udarac i s vrha 16-erca pucao daleko od gola.

71′ Cristiano Ronaldo je kartoniran i mora biti oprezan da ne bi dobio drugi žuti karton, odnosno isključenje.

70′ Bruno Alves zarađuje žuti karton.

66′ Nani je pucao s oko 25 metara, a Joao Mario naletio na odbijenu loptu i pucao malo pored gola.

64′ Ronaldo je opalio iz slobodnjaka s 20-ak metara, a lopta je prohujala malo iznad vratiju.

61′ James Chester dobiva žuti karton.

57′ Wales pravi izmjenu br. 1, tako što ulazi Sam Vokes, a izlazi Joe Ledley.

52′ GOOOL Portugal vodi 2-0, Ronaldo je pucao s 20-ak metara, a Nani skrenuo loptu u mrežu.

49′ GOOOL Na stadionu ”Stade de Lyon” Portugal dolazi u vodstvo od 1-0. Udarcem glavom mrežu je zatresao Cristiano Ronaldo. Pogodak je namjestio Raphael Guerreiro.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Kraj prvog poluvremena

44′ Portugal pritišće protivnika i Cristiano Ronaldo se našao u prilici. Ipak je njegov udarac glavom završio pored protivničkog gola..

43′ Jonas Eriksson je dosudio korner za momčad Portugal. Izvodi ga Joao Mario pored lijeva korner zastavice.

42′ Na stadionu ”Stade de Lyon” (Lyon) blokiran je udarac momčadi Portugal. Pucao je Cristiano Ronaldo.

41′ Nema previše uzbuđenja, jedni i drugi su dosta oprezni.

33` Portugal bilda statistiku, Adrien Silva je pucao sa više od 20 metara, pored gola

29′ Portugal je u napadu, ali Cedric Soares puca izvan okvira gola.

26′ Robson-Kanu je ubacio s desne strane, a King glavom pogodio Fontea i iznudio korner.

25′ Jonas Eriksson sudi udarac iz kuta za ekipu Portugal. Izvest će ga Joao Mario.

24′ Gareth Bale puca na gol, ali je udarac zaustavljen.

20′ Na stadionu ”Stade de Lyon” Joe Ledley izvodi korner s lijeva strane.

17′ Prigoda na stadionu ”Stade de Lyon”! Joao Mario puca, ali neprecizno, izvan okvira gola.

11′ Cedric je ubacio s desne strane, a Collins očistio u gužvi pred golom.

7′ Jonas Eriksson je pokazao žuti karton. Kartoniran je Joe Allen (Wales).

4′ Prvo prekršaj Velšana, a onda igranje rukom Williamsa. Čini se da će sudac imati puno posla večeras.

1′ Počela je utakmica.

Wales: Hennessey, Gunter, Chester, A Williams, Collins, Taylor; Allen, Ledley, Bale, King; Robson-Kanu.

Portugal: Patrício – Cédric, José Fonte, Bruno Alves, Guerreiro – Danilo – João Mário, Adrien, Renato Sanches – Nani, Ronaldo.