Dinamo izjednačio

Osijek, 21.05.2017. - Stadion Gradski vrt, utakmica 35. kola Prve HNL Osijek - Dinamo.
foto HINA / ml

Derbi trećeg kola Prve HNL od 21 sat u Gradskom vrtu igraju Osijek i Dinamo. Domaćin je u prva dva kola upisao svega dva remija (protiv Istre i Rudeša), dok je hrvatski doprvak upisao dvije pobjede (Cibalia i Istra).

Obje ekipe igrat će s kombiniranim sastavima jer se čuvaju za europske uzvrate u četvrtak.

OSIJEK – DINAMO 1:1

UŽIVO:

93′ Kraj utakmice. Osijek – Dinamo 1:1.
93′ Velika prilika za Dinamo! Fernandes je nakon ubačaja šutirao glavom, ali je Malenica obranio njegov udarac i spasio Osijek!
75′ Novi žuti karton, ovog puta je Moro taj nakon gruboj prekršaja nad Lesjakom.

72′ Ćorić je dobio žuti karton nakon neopreznog uklizavanja vrataru Malenici.

70′ Dinamo vrši pritisak i lovi drugi gol, ali se Osijek jako dobro brani.
63′ Izmjena i u Dinamu – Ćorić je u igri, Hodžić je izašao.
63′ Grezda ulazi u igru umjesto strijelca Grgića.
47′ Dinamu poništen gol zbog prekršaja. Lecjaks je ubacio s lijeve strane, Hodžić zabio glavom, ali je sudac Bebek poništio gol zbog prekršaja nad igračem Osijeka u borbi za poziciju.
46′ Izmjena kod Osijeka – Pušić je zamijenio Jambora.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme u Osijeku.

45′ Kraj prvog poluvremena. Jako dobra utakmica u Gradskom vrtu, gdje je Osijek vodio od 18. golom Grgića, a Dinamo odgovorio preko Mora u 38. minuti za 1:1.
45′ Velika prilika za Osijek! Grgić je majstorski dodao pored dvojice igrača Dinama za Lukića. Njegov udarac s lijeve strane na prvu vratnicu uspio obraniti Livaković!
42. minuta – Dobra prilika za Dinamo! Fernandes je šutirao na drugu vratnicu, a Lecjaks zakasnio.
39′ GOOOL za DINAMO! 1:1, strijelac je NIKOLA MORO! Prekrasno je igrač Dinama šutirao s 20 metara iskosa i pogodio od lijeve vratnice za 1:1 u Gradskom vrtu!

30′ Odlična prilika za Osijek! Matas je ovog puta prošao po desnoj strani i centrirao, Grgić jako dobro šutirao, ali je Livaković još bolje intervenirao.
28′ Nakon ubačaja Fiolića i velike gužve Fernandes je šutirao s 10 metara, ali pravo u Malenicu.

24′ Bilo je to neugodno za vratara Osijeka. Fiolić je želio centrirati s desne strane, ali je lopta krenula prema lijevoj vratnici pa je Malenica ipak morao intervenirati i izbaciti loptu u korner.

18′ GOOOL za Osijek! 1:0, strijelac je Alen Grgić. Fantastično je Vojnović ponovno prošao po desnoj strani pored Leškovića, nakon čega je ubacio savršenu loptu pred gol Dinama, a usamljeni Grgić s nekoliko metara svladao Livakovića i zakucao loptu u mrežu za veliko vodstvo!
11′ Lesjak je odlično prošao po desnoj strani, ubacio, a nakon gužve Vojnović šutirao preko gola Dinama.

6′ Lecjaks je srušio Peroševića u kontranapadu, ali ga je sudac samo upozorio. Bit će slobodan udarac za Osijek na desnoj strani travnjaka.

3′ Dinamo je prvi zaprijetio. Fernandes je šutirao s lijeve strane, ali je vratar Malenica uspio obraniti njegov udarac na prvu vratnicu.

1′ Krenula je utakmica u Gradskom vrtu.
OSIJEK: Malenica; Matas, Lesjak, Lukić, Šimunec; Jambor, Petrovikj; Bočkaj, Vojnović, Grgić; Perošević
DINAMO: Livaković; Matel, Sigali, Lešković, Lecjaks; Gojak, Moro; Fernandes, Antolić, Fiolić; Hodžić

Momčad Zorana Zekića je u naletu nakon povijesne pobjede kod PSV-a u Eindhovenu (1:0) u prvoj utakmici 3. pretkola kvalifikacija za Europa ligu. Njegova momčad je posljednji put na svom terenu svladala Zagrepčane 30. ožujka 2014. godine, kada je bilo 3:2.

“Bacamo sve karte na Europu. Nemamo prava ignorirati sve sada kada smo pobijedili kod PSV-a i otvorili vrata velike senzacije. Rotirat ću i protiv Dinama jer neke igrače moram sačuvati za uzvrat protiv Nizozemaca”, otkrio je Zekić.