UŽIVO: HRVATSKA VODI 4:1!!! Festival golova na Maksimiru, Grčka nema odgovora na ‘Vatrene’

Hrvatska nogometna reprezentacija večeras od 20:45 sat na punom će Maksimiru ugostiti reprezentaciju Grčke, u prvoj utakmici playoffa za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji sljedeće godine. Uzvratna utakmica na rasporedu je u nedjelju u Pireju.

SASTAVI:

HRVATSKA: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić, Rakitić, Brozović, Modrić, Perišić, Kramarić, Kalinić

GRČKA: Karnezis, Maniatis, Tzavellas, Papadopoulos, Tziolis, Fortounis, Mitroglou, Papastathopoulos, Stafylidis, Samaris

UŽIVO:

90’+ Utakmica je završena. Hrvatska je ostvarila vrlo važnu pobjedu u prvoj utakmici playoffa.

89′ Modrić izlazi iz igre, Rakitić preuzima kapetansku traku, a u igru ulazi Mario Pašalić

82′ Iz igre izlazi Andrej Kramarić, a ulazi Nikola Vlašić

75′ Dok je Grčka iskoristila sve svoje izmjene, Hrvatski izbornik sada je napravio svoju prvu. Iz igre je izašao Nikola Kalinić, a ušao je Ante Rebić

69′ Perišić se sjajno oslobodio i primio Modrićevu loptu. Snažno je pucao s ‘one svoje’ pozicije iskosa, ali lopta odlazi malo iznad gola

64′ Kramarić je ponovno pokušao sam, ovoga je puta pokušao lobati grčkog vratara, ali nije bio precizan. Kalinić je bio na pet metara….

63′ Prilika za Grčku, hrvatska je obrana ponovno imala problema, ali udarac glavom Sokratisa odlazi iznad vrata

57′ Rakitić je sada okušao udarac, iskosa je iz šesnaesterca pucao oštro prema golu, ali Karnezis je uspio obraniti

56′ Kramarić se sjajno oslobodio svojih čuvara, ali bio je pomalo sebičan pa je sam pucao, a imao je dva slobodna suigrača

49′ GOOOL! Hrvatska vodi 4:1!! Lopta je išla do Vrsaljka, ali ispred njega je grčki obrambeni igrač pokušao izbiti loptu. Ipak, nije ju pogodio, pa je ponovno završila kod Vrsaljka, koji dodaje Kramariću. Njemu nije bilo teško ubaciti loptu u grčku mrežu.

46′ Započelo je drugo poluvrijeme na Maksimiru

45’+3 Završeno je prvo poluvrijeme. Hrvatska ima vodstvo od 3:1, uz golove Modrića sa bijele točke, Kalinića i Perišića za Hrvatsku, te Sokratisa za Grčku. Statistički, Hrvatska je poluvrijeme zaključila s posjedom lopte od 66%, te deset udaraca prema golu Grčke, od čega je 6 išlo u okvir gola. S druge strane, samo jedan udarac bio je dovoljan Grčkoj da zabije pogodak na Maksimiru, na kojem večeras ‘Vatrene’ bodri 30.013 navijača.

45′ Igrat će se dvije minute produžetka, a talijanski je sudac s grčke klupe isključio jednog od pomoćnika izbornika

44′ Mogla je Hrvatska povećati vodstvo, ali Karnezis je sada obranio dva udarca zaredom – prvo je pucao Kramarić, pa onda Kalinić. Bila je to sjajna prilika za naše, ali grčki vratar se bolje snašao

41′ Rakitić je pucao sa 30-ak metara, lopta je otišla malo pored gola

40′ 30.013 gledatelja večeras je na Maksimiru, prema službenoj objavi

33′ GOOOOL – PERIŠIĆ!!! Vrsaljko s krila ubacio, Perišić zakucao glavom u grčku mrežu!

31′ Odmah akcija na drugoj strani, Modrić je dobro dao za Vrsaljka, koji loptu prosljeđuje Kramariću, ali napadač Hoffenheima puca visoko iznad gola

30′ GOL ZA GRČKU! Prvi udarac i pogodak Nakon kornera, glavom je pucao Sokratis, nakon što je nadskočio Lovrena, a Brozović nije uspio izbaciti glavom sa crte.

29′ Pogreška obrane i Subašića, ali Vida je izbio loptu u korner ispred nebranjenog gola

28′ U 28. minuti Hrvatska ima posjed lopte od 70%, te 5 udaraca prema vratima Grka, od kojih su tri otišla u okvir gola. Grci još uvijek nisu zapucali prema Subašiću

27′ Strinić je još jednom ubacio, lopta je došla do Perišića, čiji udarac glavom odlazi pored vrata

19′ GOOOOL! Kalinić 2:0!!! Hrvatska je izvela brzu akciju. Lopta je u 5-6 dodavanja došla do peterca. Strinić je ubacio, a Kalinić je petom, kao protiv Španjolske, zabio za 2:0!!!!

18′ Još jedna lijepa akcija naših, nakon duge akcije Strinić je ubacio, a grčka obrana izbila je u korner ispred Kalinića. Korner je izveo Modrić, a Lovren je iz teške situacije pucao pored gola

13′ GOOOOL! Luka Modrić poslao je loptu u jednu, a grčkog vratara u drugu stranu! Hrvatska vodi 1:0

12′ Karnezis je zatražio liječničku pomoć, a Modrić čeka da izvede penal.

11′ Jedanaesterac za Hrvatsku! Vratar grčke izgubio je loptu pod pritiskom Nikole Kalinića. Nakon toga vratar Karnezis ruši Kalinića, a sudac pokazuje na bijelu točku. Grčki vratar dobioje i žuti karton.

9′ Slobodan udarac za Hrvatsku nakon još jednog oštrog starta grčkih nogometaša. Ipak, sve je završilo ispucavanjem za Karnezisa

5′ Ponovni udarac iz kuta, Modrić je ubacio u peterac, gdje je nastala velika gužva. Ipak, od lopta je nakon malo glavometa i odbijanja završila u rukama grčkog vratara

4′ Slobodan udarac izveo je Luka Modrić, ali grčka obrana izbacila je loptu izvan šesnaesterca. Nakon ponovno osvojene lopte, Hrvatska se izborila za korner

1′ Utakmica na Maksimiru je počela!

20:45 održana je minuta šutnje za Josipa Webera, koji je preminuo u srijedu

20:39 Reprezentativci Hrvatske i Grčke, zajedno sa sudačkom trojkom iz Italije, izašli su na teren

20:38 Maksimirske tribine su sve ispunjenije, a atmosfera je sve bolja. Procjenjuje se da je na stadionu više od 30 tisuća navijača.