UŽIVO: POLJUD JE PROKLJUČAO!!! Nokaut u četiri minute – dva gola Ercega za prolaz Hajduka u playoff

EPA/HINA/Nacional

Nogometaši Hajduka od 20:30 sati na Poljudu igraju uzvratnu utakmicu trećeg pretkola Europa lige protiv danskog Brondbyja. Splićani će ipak moći računati na gromoglasnu podršku s tribina, nakon što je UEFA početkom tjedna uvažila žalbu Hajduka na odluku UEFA-e, prema kojoj su trebali igrati pred praznim tribinama.

Splitska je momčad u prvom susretu prošlog četvrtka ostvarila rezultat 0:0. Paulus Arajuuri večeras neće moći nastupati na Poljudu, zbog crvenog kartona kojeg je zaradio u prvoj utakmici. Uzvratnu utakmicu će propustiti i Josip Radošević, zbog povišene temperature.

Večeras će Hajduk biti domaćin na vlastitom stadionu po prvi put nakon 75 dana.

SASTAVI:

HAJDUK: Stipica – Juranović, Nižić, Borja, Memmola – Hamza, Kožulj, Savvas – Vlašić, Erceg – Futacs

BRONDBY: Ronnow – Larsson, Hermannsson, Rocker, Crone – Fisker Jensen, Norgaard, Vigen – Wilczek, Mukhtar, Halimi

UŽIVO:

90’+3 Gotova je utakmica! Hajduk je u playoffu!

90′ Tri minute sudačke nadoknade, a onda počinje veliko slavlje u Splitu

90′ neugodno je pucao Crone, ali Stipica je upio odbiti u korner

88′ Stipica brani udarac glavom Danaca, nekoliko minuta ranije Hamza Barry je dobro pucao iskosa, ali lopta one nalazi okvir gola

78′ Nikola Vlašić igra sjajno! Nekoliko je puta odlično pošao danske nogometaše, njih dvojicu pa i trojicu…

73′ Dobra reakcija Stipice na oštar ubačaj Danaca

63′ Slobodan udarac izveo je Hamza, Savvas pogađa vratnicu, a Erceg iz odbijene lopte pogađa za 2:0!!!

61′ Prvi žuti karton na utakmici za Cronea, koji je pred šesnaesterom zaustavio Nikolu Vlašića. Izlazi mensah, ulazi Halimi.

59′ ANTE ERCEG 1:0!!!!! Sjajna akcija Hamze, Vlašića i Memolle, završava pogotkom Ercega koji se našao na pravom mjestu!!

54′ Bolje su Danci otvorili drugo poluvrijeme, stalno napadaju gol Hajduka. Ipak, obrana predvođena Nižićem i Lopezom je sigurna

46′ Započelo je drugo poluvrijeme na Poljudu

45′ Završeno je prvo poluvrijeme. Bez pogodaka, ali hajduk je čak 10 puta prijetio Dancima, a tri su udarca išla u okvir gola. S druge strane, Brondby je tri puta prijetio Stipici, a samo jedan udarac išao je u okvir gola. Danci su napravili 12 prekršaja, a Hajduk samo dva

39′ Još jedna 100%-tna šansa Hajduka. Memolla je sjajno pronašao Kožulja, koji puca tik pored vratnice

16′ Fenomenalne dvije prilike Hajduka – dva sjajna udarca Vlašića i Kožulja odlično brani Ronnow

13′ Ubačaj Hamze iz slobodnog udarca, Futacs je pucao glavom, ali pored gola

12′ Mukhtar puca s više od 20 metara, ali nije bilo posla za Stipicu

11′ Udarac Vlašića sa ruba šesnaesterca,pucao je iskosa, ali danski vratar je loptu uhvatio s lakoćom

9′ Vlašić sjajno ubacio u peterac, ali danski vratar uspijeva izbiti loptu

4′ Kožulj je pucao s više od 20 metara, ali lopta odlazi iznad gola

1′ Već u prvoj minuti su priprijetili Danci, ali Stipica je spreman

1′ Utakmica je počela

20:00 Pola sata prije početka utakmice Poljud se počeo puniti.