UŽIVO: ZLATO JE NAŠE! NAKON DESET GODINA, BARAKUDE SVJETSKI PRVACI!!!

Vaterpolisti Hrvatske i Mađarske od 20:30 sati igraju finale Svjetskog prvenstva u Budimpešti.

Prije 10 godina Barakude su igrale svoje prvo finale Svjetskog prvenstva u Melbourneu, te su ga osvojile upravo protiv Mađarske u finalu, nakon što su bile bolje od Srbije u polufinalu. I ove su godine vaterpolisti Ivice Tucka slavili u polufinalu protiv Srbije.

Mađari imaju veliku prednost domaćeg terena i mnogobrojnih navijača, ali na domaćem terenu uvijek postoji i veći pritisak.

UŽIVO: HRVATSKA – MAĐARSKA 8:6 (4:0, 0:2, 2:2,2:2)

ČETVRTA ČETVRTINA

• GOTOVO JE!! HRVATSKA IMA SVJETSKO ZLATO!!! BRAVO, BARAKUDE!!!!!
  • Kontra faul Mađara, Hrvatska već slavi, Tucak zove time-out
  • Manje od minute do kraja susreta – Šetka nije pogodio za deveti gol
  • Neiskorišten napad naših, Mađari imaju igrača više 11. put, ali Vamos je promašio
  • Brani Bijač još jedan udarac Mađara! Do kraja je manje od dvije minute!
  • Vamos pogađa s igračem više za Mađarsku, vraćaju se na -2
  • Sandro Sukno pogađa!!!!! 7:4 je za Hrvatsku pet minuta do kraja!

• Ponovno Garcia!!!! Pucao je izdaleka, ponovno od bloka lopta završava iza leđa Nagyja, evo Hrvatske na 6:4
  • Faul u napadu Mađara, možemo li ponovno povećati prednost?
  • Varga puca iz velike udaljenosti, ali ne pogađa
  • Garcia pogađa vratnicu, Hrvatska ima novu priliku za pogodak. Peto isključenje za Mađare – ali Joković ne uspijeva pogoditi. Čini se da je našima nestalo samopouzdanja. Nisu postigli pogodak od prve trećine

PRVA ČETVRTINA

• Veliki promašaj Mađara na kraju prve četvrtine. Osam minuta Hrvatska je odigrala odlično, bez primljenog pogotka!
  • Igrač više za Hrvatsku, Marko Macan pogađa za 4:0! 8′ 4:0
  • Tucak je pozvao time-out
  • Treći igrač više za Mađarsku, Bijač brani udarac Mađara iz blizine, ostaje 3:0
  • Još jedan neuspješan napad domaćina, a našima je isteklo vrijeme za napad
  • Mađari rade faul u napadu, ali Hrvatska ne iskorištava napad
  • Varga je promašio još jedan udarac, nakon kontre Hrvatske pogotkom Jokovića na sjajnu asistenciju Garcije Hrvatska odlazi na 3:0, a mađarska klupa zove time-out 6′ 3:0
  • Šetka je pucao i izborio korner za Hrvatsku. Ipak, ništa od pogotka u ovom napadu
  • Bijač je upisao još jednu obranu, Mađarska ne iskorištava ni drugi napad s igračem više, ostaje 2:0 za Hrvatsku
  • Luka Lončar zabija za 2:0 s igračem više za Hrvatsku 3′ 2:0
  • Mađarska prvi puta ima igrača više, ali ga ne iskorištava. Mređa Bijača još je netaknuta.
  • Hrvatska ne uspijeva iskoristiti napad, suci nisu vidjeli prekršaj nad Lončarom
  • Prva obrana Bijača, nakon dalekometnog udarca Mađara
  • Dobra obrana naših, prekinut je mađarski napad. Hrvatska ima priliku povesti. Udarac Sukna, nakon dobre akcije naših, završava iza leđa mađarskog vratara. 1′ 1:0