Hrvatska je u finalu Svjetskog prvenstva!

Moskva, 11.07.2018. - Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji nogometaši Hrvatske slave pogodak. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Nogometaši Hrvatske plasirali su se u finale SP u Rusiji nakon što su u srijedu u Moskvi u polufinalnom susretu svladali Englesku sa 2-1 nakon produžetaka, a pobjednički gol zabio je Mario Mandžukić u 109. minuti.

Prva opasna situacija na utakmici, u 5. minuti, rezultirala je pogotkom za Engleze. Luka Modrić je blizu 16-erca srušio Dele Allija, a Kieran Trippier je iz slobodnog udarca sa 20 metara zatresao mrežu.

U drugom poluvremenu Hrvatska je zaigrala bolje i počele su se redati prilike. Prvo je u 65. minuti Perišić odapeo s vrha 16-erca, ali loptu je na putu do mreže uspio blokirati Walker.

Hrvatska dolazi do izjednačenja u 68. minuti. Vrsaljko je ubacio u peterac, a Perišić iz teške situacije nogom pogađa za 1-1.
 Perišić si je u 72. minuti nakon driblinga u 16-ercu oslobodio prostor i pucao, ali lopta pogađa vratnicu. Nova šansa za Hrvatsku stigla je u 83. minuti. Brozović je odlično uposlio Mandžukića, koji je sa 12 metara iskosa  opalio volej, ali ravno u vratara Pickforda.
 Rezultat 1-1 ostao je i nakon 90 minuta, pa su uslijedili produžeci, a u produžecima prvu prigodu imali su Englezi, i to 99. minuti. Trippier je izveo korner, a Stonesov udarac glavom zaustavio je Vrsaljko, koji je loptu izbio sa gol-linije.
 Krajem prvog produžetka (105+2) Perišić je ubacio nisku loptu u peterac, a Mandžukićev udarac nogom je obranio Pickford. U 108. minuti nova prilika za “vatrene”. Rakitić je lukavo izveo korner za Brozovića, koji je iz trka opalio, ali pored gola.
 I onda u 109. minuti nakon loše reakcije engleske obrane, Perišić je glavom prebacio loptu do Mandžukića koji ljevicom zabija za pobjedu 2-1.
Tako će Hrvatska u finalu 15. srpnja u Moskvi na stadionu Lužnjiki igrati protiv Francuske, koja je u polufinalu dobila Belgiju sa 1-0. Za treće mjesto će 14. srpnja u Sankt Peterburgu igrati Belgija i Engleska.

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji Dele Alli, Ivan Rakitiæ. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji Kieran Trippier, Ivan Striniæ. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji Luka Modriæ, Dejan Lovren. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji Kieran Trippier. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji Marcelo Brozoviæ, Raheem Sterling, Domagoj Vida. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji Ivan Rakitiæ. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji Izabel Kovaèiæ (C). foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji nogometaši Engleske slave pogodak. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji izbornik Hrvatske Zlatko Daliæ. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji Dele Alli, Šime Vrsaljko. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji premijer Andrej Plenkoviæ, predsjednik Sabora Gordan Jandrokoviæ. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji Jesse Lingard, Mario Mandžukiæ. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji Luka Modriæ. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji Ante Rebiæ, Ashley Young. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji Kyle Walker, Ivan Perišiæ. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji navijaèi Hrvatske. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji Kyle Walker, Ante Rebiæ. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji Ivan Perišiæ. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji Jordan Henderson, Ivan Rakitiæ, Jesse Lingard. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji Dejan Lovren, Luka Modriæ. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji Mario Mandžukiæ nakon pogotka. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Moskva, 11.07.2018. – Polufinalna utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Engleske na stadionu Lužnjiki. Na fotografiji nogometaši Hrvatske slave pogodak. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

SASTAVI:

HRVATSKA: Subašić, Strinić, Vida, Lovren, Vrsaljko, Brozović, Rakitić, Modrić, Perišić, Rebić, Mandžukić

ENGLESKA: Pickford, Walker, Stones, Maguire, Trippier, Alli, Henderson, Lingard, Young, Sterling, Kane

UŽIVO:

120’+4 U posljednjoj smo minuti, Hrvatska je na korak do finala

120′ 4 minute sudačke nadoknade

120′ Kramarić puca iskosa i promašuje

119′ Modrić izlazi, Badelj ulazi

116′ Brozović puca izvana, Pickford brani uz dosta sreće

113′ Perišić i Mandžukić imaju problema s grčevima

109′ GOOOOOL! Mandžukić zabija za vodstvo Hrvatske! Perišić leđima okrenut od gola šalje loptu prema petercu Engleza, a Mandžukić ju neobranjivo šalje u mrežu

108′ Brozović promašuje veliku priliku za Hrvatsku! Modrić izvodi brzi korner, Brozović natrčava u šesnaesterac, ali pucao previsoko

106′ Počeo je drugi produžetak

105’+2 Modrić zadržava loptu i vrijeme istječe, kraj prvog produžetka

105’+2 Sjajna šansa za Mandžukića! Ubačaj Perišića, Mandžukić je prvi na lopti, ali Pickford fantastično brani, korner za Hrvatsku

105′ Dvije minute nadoknade u prvom produžetku

101′ Kramarić ulazi, a izlazi Ante Rebić

99′ Vrsaljko izbija loptu s gol-linije

94′ Izlazi Strinić, ulazi Pivarić

91′ Počeo je prvi produžetak, Rose je ušao kod Engleske, a izašao je Young

90’+3 Kraj! Prolazak u finale tražimo u produžecima

90′ Tri minute sudačke nadoknade

85′ Pickofrd griješi u boksanju, Perišić pokušava iz prve, ali lopta odlazi preko vrata

83′ Mandžukić u sjajnoj prilici no Pickford brani

78′ Lingard puca iskosa, ali lopta odlazi u aut

76′ Pritisak Hrvatske, Englezi izgubili dominaciju

71′ Vratnica Perišića! Hrvatska je počela igrat!

68′ GOOOOOL! Perišić zabija za izjednačenje! Perišić na ubačaj Vrsaljka utrčava ispred Trippiera i Walkera i postiže pogodak za izjednačenje!

65′ Najveća hrvatska prilika do sad, Perišić puca, ali Walker ga blokira

61′ Rakitića s lijevom nogom puca iz daljine, no lopta odlazi daleko od gola

57′ Trippier šalje sjajnu povratnu loptu u hrvatski peterac, ali nitko od Engleza ne stiže na nju

56′ Lingard puca s 20-ak metara, ali hrvatska obrana blokira, korner je za Englesku

54′ Žuti karton za Walkera zbog odugovlačenja, korner za Hrvatsku

50′ Rakitić ušućuje izvrsno dodavanje Rebiću, ali ga Walker zatvara

48‘ Cakir Mandžukiću daje žuti karton zbog napucavanja lopte

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45’+1 Kraj prvog poluvremena! Hrvatska je zaprijetila u posljednjoj minuti, ali Englezi uspješno zatvaraju Rakitića i Modrića, hrvatski igrači traže reakciju suca zbog Maguireovog rušenja Lovrena, ali Cakir ne želi ni pogledati situaciju pred golom Engleske

43′ Vrsaljka pokušava, ali lopta odlazi visoko iznad gola

40′ Maguire je laktom odguruje Vrsaljka koji ga je već bio prošao, ali turski sudac ne svira prekršaj uz oštre proteste hrvatskih reprezentativaca

36′ Lingard promašuje hrvatski gol s ruba kaznenog prostora

33′ Rebić je na lopti, ali Young ju ispred njega šalje u korner

32′ Sjajna prilika za Hrvatsku! Modrić sjajno prolazi, proigrava Vrsaljka, blokiran je, ali lopta dolazi do Rebića koji puca, ali Pickford brani

30′ Subašić brnani Kaneov čisti zicer, dva puta iz velike blizine, Kane drugi put pogađa vratnicu

27′ Slobodni udarac Younga išao je na drugu hrvatsku vratnicu, ali Subašić boksa loptu u aut

25′ Rebić jprolazi po desnoj strani, ali njegov pokušaj proigravanja Mandžukića je neprecizan

23′ Novi pokušaj Perišića, ali lopta odlazi daleko od gola

22′ Nakon lošeg ispucavanja Subašića Strinić poklanja loptu Sterlingu koji pokušava proigrati Kanea, ali suđeno je zaleđe

21′ Odličan prodor Rebića, prošao je dva igrača, othrvao se Youngu, ali je njegov pokušaj udarca blokirao Stones.

19′ Prvi ozbiljan pokušaj Hrvatske, Perišić gađa iz daljine, ali pokraj vrata. Nije sviran ni korner, iako je Walker dirao loptu

14′ Novi korner za Englesku

12′ Engleska iz kornera, Maguire je najviši, ali je u skoku napravio i prekršaj

9′ Korner za Hrvatsku! Englezi nakon gužve kreću u kontru, Hrvatsku spašava čista sreća

7′ Subašić kupi loptu ispred Sterlinga koji je u punom sprintu

5′ Gooool!Trippier zabija iz slobodnog udarca za vodstvo Engleske!

4′ Slobodan udarac za Englesku gotovo s ruba šesnaesterca

0′ Počela je utakmica!

Sve više hrvatskih navijača skuplja se tijekom dana u Moskvi, a razvijena je i najveća navijačka zastava. Velik je broj i Engleza diljem glavnog grada Rusije. Večeras se na tribinama očekuje po oko 10 tisuća navijača Hrvatske i Engleske

Posljednjih dana glavni ruski grad je bio miran, na turniru su ostale još samo četiri reprezentacije, a među njima nema domaćina pa niti ne čudi što se Rusi polako okreću svakodnevici.

Na Crvenom trgu se moglo vidjeti tek pokojeg ‘zalutalog’ Argentinca ili Španjolaca koji su kupili karte do finala, a sada razmišljaju za koga će navijati. Za ‘Gaučose’ nema dvojbe.

“Engleska ili Hrvatska ? Vi se šalite, ha ha. Prije ću navijati za Brazil, nego za Englesku,” kazao nam je mladić iz Cordobe.

Prema zadnjim informacijama Gol.hr-a iz Rusije, Zlatko Dalić je odlučio da će na teren istrčati ista momčad kao i protiv Argentine i Danske. Ako se ne dogodi nešto nepredviđeno, na vratima bi trebao biti Subašić, stoperski dvojac Lovren i Vida, na lijevom boku Strinić, a na desnom Vrsaljko. Dvojicu zadnjih veznih trebali bi igrati Rakitić i Brozović, a ispred njih bi bio kapetan Modrić. Na lijevom boku našeg napada trebao bi “operirati” Perišić, a na desnom Rebić, dok će u špici biti Mandžukić.

Sportske novosti javljaju da je Zlatko Dalić riješio je i zadnju dilemu oko sastava. U prvih 11 uvrstio je i Antu Rebića, a odlučio se i na mali rizik, te će tako protiv Engleske uz Rebića startati još nekoliko naših zaliječenih igrača i to Vrsaljko, Lovren, Subašić i Strinić. Hrvatski izbornik se opredijelio za ovu varijantu s uvjeravanjem liječnika da navedeni igrači mogu igrati bez zadrške.

Za Hrvatsku će tako startati: Subašić, Strinić, Vida, Lovren, Vrsaljko, Brozović, Rakitić, Modrić, Perišić, Rebić i Mandžukić