UŽIVO: Brozović drugim projektilom odveo Hrvatsku na 2:0!

Jurica Galoic/PIXSELL

Reprezentativci Hrvatske i Islanda danas od 18 sati igraju kvalifikacokslu utakmicu za odlazak na Svjetsko prvenstvo. Obje ekipe imaju po sedam bodova, a Hrvatska je vodeća momčad skupine zbog bolje gol-razlike. Utakmica se igra pred praznim maksiirskim tribinama.

Hrvatski izbornik Ante Čačić odlučio je ipak utakmicu početi bez svog kapetana Luke Modrića, umjesto kojeg će početi Mateo Kovačić, Lukin suigrač iz Real Madrida. Modrić je ‘friško’ oporavljen i izbornik nije želio riskirati.

POSTAVE:

Hrvatska: Subašić – Vrsaljko, Ćorluka, Vida, Pivarić – Badelj, Kovačić – Brozović, Rakitić, Perišić – Mandžukić.

Island: Halldorsson – Saevarsson, R. Sigurdsson, Arnason, Magnusson – Gudmundsson, G. Sigurdsson, Gunnarsson, E. Bjarnason – B. Bjarnason, Bödvarsson.

UŽIVO:

90’+4 Utakmica je završena! Hrvatska odnosi pobjedu zahvaljujući dva prekrasna pogotka Marcela Brozovića

90’+3 Ivan Perišić dobio je crveni karton zboggrubog prekršaja na Bjarnassonu. Perišić neće moći nastupiti protiv Ukrajine u ožujku sljedeće godine

90’+1 Ponovno Marcelo Brozović! Još jedan fantastičan šut veznjaka Intera. Primio je loptu na centru igrališta, Kari Arnason se poskliznuo ispred njega, a Brozović ponovno pogađa vrlo efektno

69′ Dobar udarac Luke Modrića, ali Halldorsson brani njegov pokušaj

62′ Brza akcija Islanđana, Pivarić je otišao u prazan prostor, Gudmundsson je lijspo ubacio, a Bodvarsson izbio sam ispred Subašića. Islandski napadač je promašio, a Subašić dobio neugodan udarac te mu se ukazivala pomoć.

46′ Čačić je na travnjak poslao Luku Modrića, a u svlačionici ostavio Matea Kovačića

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45’+1 Završeno je prvo poluvrijeme

43′ Bjarnasson je neugodno pucao iskosa, ali Subašić sjajno brani

41′ Kakva prilika Perišića! Vrsaljko je ubacio, perišić snažno tukao, ali je točno naciljao vratara Islanda, koji je bio postavljen na sredini vrata.

34′ Odlična prilika Perišića. Lijepo mu je dodao Brozović, a Perišićev udarac odlazi malo pored vrata

15′ Nevjerojatan pogodak Brozovića! Lijepi dupli pas s Rakitićem, a onda lijevom nogom potegao, Halldorsson nije mogao obraniti njegov udarac

12′ Nova prilika, Bodvarsson je prošao Vidu, a Subašić izašao sa svojih vrata i blokirao njegov udarac

11′ Gudmundsson je pucao, ali iznad Subašićevih vrata

4′ Kovačić je sjajno iznio loptu i pronašao Mandžukića, koji dodaje do Badelja. Ovaj proslijeđuje loptu Rakitiću, koji promašuje okvir vrata

3′ Prva prilika Islanda – dva pokušaja blokirali su prvo Ćorluka pa Pivarić

1′ Utakmica je počela, večerašnji sudac je Talijan Gianluca Rocchi

OZNAKE: Hrvatska, island