UŽIVO: MARIN ČILIĆ JE U FINALU WIMBLEDONA

epa06087098 Marin Cilic of Croatia reacts as he plays Sam Querrey of the US in their semi final match during the Wimbledon Championships at the All England Lawn Tennis Club, in London, Britain, 14 July 2017.  EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA EDITORIAL USE ONLY/NO COMMERCIAL SALES

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić u petak od 14 sati igra svoje prvo polufinale Wimbledona. Protivnik će mu biti Amerikanac Sam Querrey, koji je u četvrtfinalu izbacio prvog tenisača svijeta Andyja Murrayja.

Čilić i Querry do sada su se susreli četiri puta, a Čilić je odnio sve četiri pobjede. Tri meča odigrali su na travi – Čilić je Querreyja dva puta dobio u Wimbledonu u pet setova (2009. i 2012.) i jednom u Queen’s Clubu.

UŽIVO:

ČILIĆ – QUERREY 6:7 (6:8), 6:4, 7:6 (7:3), 7:5

ČETVRTI SET

• Poveo je Marin s 0:15, ali dobar servid i 15:15 je. Čilić ima 15:30 i na dva poena je od finala. Dvije meč lopte za Čilića. KRAAAAAJ! Marin je u finalu Wimbledona!!!
  • Querrey servira za ostanak u meču
  • Čilić je uzeo prvi poen na servisu. I drugi. Sad je 30:0. 40:0. Marin ima 6:5
  • Amerikanac je izdržao i sad je 5:5
  • Krasna igra i Querrey ima 0:15. Sreća. Querrey je pogodio sam rub mreže.
  • Imao je Amerikanac 30:0, ali dva super udarca Marina i 30:30 je. Marin ima break loptu. BREAK!
  • Lagani servis gem za Čilića.
  • Imao je Querrey 40:0. Sad je 40:30. Ipak gem za 4:2.
  • Čisti servis gem za Čilića za 2:3
  • Marin ima 15:30. Nevjerojatno što je sad promašio Qurrey i Marin ima 15:40. Šteta. Marin je propustio sjajnu šansu za odmah vratiti break i Amerikanac ima 3:1
  • Break lopta za Querreyja. Break za Amerikanca
  • Također i Querrey bez problema uzima servis gem
  • Lagano Marin dolazi do 1:0

TREĆI SET

Tie-break

• Querrey ima 1:0. Servis winner i 1:1 je. Još jedan i 2:1 je za Čilića. Dva super servisa za Amerikanca i 3:2 je. Vrhunski poen za 3:3. Krasna igra Čilića za 4:3. Mini break i Marin ima 5:3. 6:3 za Marina i tri set lopte. Marin ima 2:1!!!
  • Čilić servira za tie-break. Prvi poen ide Marinu. Prekrasan poen Querreyja na mreži. 40:15 je. Novi tie-break.
  • Querrey bez izgubljenog poena za 6:5
  • Izvrstan napad Querreya i ima 0:15. Krasna izmjena za 15:15. 40:15 je. As za 5:5.
  • Odličan poen za Čilića i ima 0:15. Odlična igra amerikanca.
  • Čilić sigurno osvaja svoj servis gem za 3:3
  • Amerikanac sigurno osva servis gem ija svoj dolazi do nove prednosti od 3:2
  • Sada Querrey dolazi do dvije break lopte na servis Marina. Querrey iskoristio drugu break loptu. Izjednačenje – 2:2
  • Marin ponovno napada – dolazi do 15:40 na servis Querreyja. Nova velika prilika za break. Prva je propala savršenim servisom Amerikanca uz sedmi as. Ali, drugu priliku Marin ne propušta! Ima novi break!
  • Marin uvjerljivo dolazi do prvog servis gema u trećem setu – 1:1
  • U prvom gemu trećeg seta, Marin je odmah došao do tri break lopte na servis Amerikanca. Ipak, Querrey se vraća do 40:40, a potom dolazi i do prednosti. Marin se dva puta vraćao novim izjednačenjem, ali Querrey se izvukao i vodi 1:0.

epa06086873 Marin Cilic of Croatia in action against Sam Querrey of the USA during their semi final match for the Wimbledon Championships at the All England Lawn Tennis Club, in London, Britain, 14 July 2017. EPA/GERRY PENNY EDITORIAL USE ONLY/NO COMMERCIAL SALES

DRUGI SET

• Marin s 12. asem dolazi do tri set lopte – iskoristio je odmah prvu! Rezultat je poravnat – 1:1 u setovcima
  • Querrey dobiva svoj servis za 5:4, a Marin će sada servirati za drugi set
  • Bez izgubljenog poena Marin osvaja svoj servis i dolazi do prednosti od 5:3
  • Čilić ponovno traži priliku za break – sada je došao do 0:40 i najbolja je prilika za oduzimanje servisa Amerikancu. Napokon! Marin je oduzeo servis Querreyju na drugu break loptu!
  • Dobar servis gem za Marina, koji izjednačuje na 3:3
  • Pritisak Marina doveo ga je na 0:30 na servis Amerikanca, ali Querrey se vraća do 30:30. Nova break prilika za Marina nakon duge izmjene. Nakon drugog servisa novo izjednačenje, a nakon toga Querrey sa dva odlična udarca odlazi na 3:2
  • Nakon sjajnog poena u kojem je Marin odlično defanzivno odigrao, Čilić je napravio prvu dvostruku pogrešku, ali i došao do novog izjednačenje – 2:2
  • ‘Bombe’ Querreyja na servisu donijele su mu novi gem za vodstvo 2:1
  • Čilić izjednačuje nakon niza dobrih i loših poteza u svom servis gemu, Querrey je došao do 40:30, ali Čilić je gem završio lijepim poenom (1:1)
  • Prvi servira Querrey. Marin je došao do izjednačenja, te i prve break lopte nakon nekoliko pogrešaka Amerikanca. Querrey je spasio break loptu, te došao do gem lopte – koju je i iskoristio i poveo sa 1:0 u drugom setu

EPA/NIC BOTHMA EDITORIAL USE ONLY/NO COMMERCIAL SALES

PRVI SET

• Nekome je u publici pozlilo, pa je došlo do male pauze. Nakon prekida, Marin je odigrao jako loš poen i Querrey ima novu set loptu i servis. Marin ponovno griješi i gubi prvi set u tie-breku sa 8:6
  • Čilić osvaja sljedeći poen na servis Querreyja, sada je ponovno sve izjednačeno. Querrey ima set loptu na Marinov servis (6:5) – ali Marin izjednačuje nakon odličnog prvog servisa
  • Querrey se vratio do 4:3, na servisu je Marin. Amerikanac sjajnim poenom dolazi do izjenačenja u tie-breaku – 4:4, a Čilić u sljedećem poenu šalje loptu u aut, te gubi oba svoja servisa, sada Querrey vodi 5:4 i ima dva servisa
  • Kod vodstva 1:0 Marin je odigrao dva vrlo loša voleja, ali u sljedećem servisu Amerikanca uspio mu je oduzeti poen za vodstvo 2:1 u tie-breaku. Osvojio je sljedeća dva poena za veliko vodstvo od 4:1
  • Stigli smo i do tie-breka prvog seta
  • Došao je Čilić do još jednog gema – sada vodi 6:5
  • Querry još jednim dobrim servis gemom dolazi do 5:5
  • Bez izgubljenog poena Čilić osvaja novi gem za vodstvo 5:4
  • Još jedan uvjerljiv servis gem za Amerikanca za 4:4
  • Marin za sada izgleda vrlo pokretljivo i angažirano. Na servis Amerikanca još nije uspio zaprijetiti. Čilić nakon 40:15 još jednim asem osvaja novi gem za 4:3
  • Do sada gledamo sjajne servise sa obje strane. Querrey dolazi do još jednog izjednačenja (3:3)
  • Marin ponovno vodi, u ovom je gemu izgubio samo jedan poen, a dobrim servisima i s nekoliko voleja osvojio je još jedan gem (3:2)
  • Odlični servisi Querreyja za novo izjednačenje (2:2)
  • Uz dva asa, Čilić je došao do još jednog uvjerljivog gema na svoj servis (2:1)
  • Došao je Marin do 15:30, ali je Querrey dobrim servisima i poenima došao do izjednačenja (1:1)