UŽIVO: HRVATSKA ‘LOVI’ POLUFINALE Brazilci došli do -2, Burić zaradio isključenje do kraja utakmice

Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatski vaterpolisti protiv Brazila ‘love’ polufinale Olimpijskih igara u Rio de Janeiru. Na klupi Brazila sjedi bivši hrvatski izbornik Ratko Rudić. Pobjednik ovog dvoboja u polufinalu će se susresti s Crnom Gorom, koja je u četvrtfinalu slavila protiv Mađarske.

HRVATSKA – BRAZIL 10:6

4. ČETVRTINA

8′ Utakmica je gotova! Hrvatska je u polufinalu!

5′ Novi pogodak Jokovića. Snažan udarac bježi vrataru, Hrvatska ponovno na +4. Jokovićev treći gol

4′ Bijač je već skupio 12 obrana. Fantastično izdanje hrvatskog vratara

3′ Sada je Hrvatska s igračem više, dva isključena Brazilca. Situaciju koristi Xavi Garcia, koji je zabio svoj treći pogodak

2′ Napad Brazila 6:4, ali Bijač ne da Brazilcima da postignu gol s dva igrača više. Obranili su se hrvatski vaterpolisti i u sljedećem napadu, s igračem manje

1′ Počela posljednja četvrtina

3. ČETVRTINA

8′ Završena je treća četvrtina. Iako Hrvatska i dalje ima prednost, Brazil se u ovoj četvrtini pokazao boljim, a Burić je izgubio živce i zaradio isključenje do kraja utakmice. O pobjedniku će se odlučivati u posljednjoj četvrtini.

8′ Burić dobiva isključenje na četiri minute zbog udaranja Vrlića u lice. Peterac je izveo Guimaraes, i pogodio za povratak Brazila na -2

7′ Gomes postiže svoj treći pogodak za -3 Brazila

5′ Drugi pogodak Mare Jokovića! Realizacija s igračem više – 6/7

4′ ‘Prikrao’ se Bijaču Baches i zabio za 7:4

4′ Marko Bijač upisuje osmu obranu. Brazil ne iskorištava igrača više – Gomes pokušao, Bijač obranio.

2′ Prvi neiskorišteni igrač više – Bušlje je pucao iz blizine, vratar obranio

1′ Počela je treća četvrtina

2. ČETVRTINA

8′ Završena druga četvrtina, Hrvatska ima velikih +4. Briljirali su Xavi Garcia i Bijač na golu.

7′ 100%-tni s igračem više. Xavi garcia postiže svoj drugi pogodak

6′ Nova obrana Bijača. ‘Skinuo’ je udarac Roche

5′ Pogodio Gomes, nakon isključenja Bušlje

4′ Peterac za Hrvatsku – Sukno pogađa! Hrvatska je na +4

3′ Xavi Garcia povećava prednost. Garcia zabija lobom, ponovno s igračem više. Hrvatska je na +3

3′ Bijač veže još dvije obrane u jednom napadu, kada je Hrvatska igrala s igračem manje

2′ Novi peterac za Brazilce – Bijač ponovno brani!!! Skinuo udarac Gomesu, drugi peterac, druga obrana. Već je skupio četiri obrane

1′ Luka Bukić za 4:2! Prije toga je Lončar pogodio vratnicu

1′ Započela je druga četvrtina

1. ČETVRTINA

8′ Završena prva četvrtina. Hrvatska vodi 3:2. Pogotke su postigli Bušlje, Joković i Burić, sva tri s igračem više.

7′ Pogađaju i Brazilci s igračem više – precizan Gomes, ispod ruke Marka Bijača

6′ Damir Burić pogađa za 3:1, ponovno s igračem više

5′ Iskorišten i drugi igrač više – Maro joković za vodstvo 2:1

5′ Perone pucao peterac, Bijač sjajno skinuo – glavom

3′ Xavi Garcia sjajno je poslužio Bušlju, koji izjednačuje. Hrvatska je iskoristila igrača više

2′ Brazil vodi – pogodio je Silva.

1′ Utakmica je počela