Rijeka, 06.10.2017 - Utakmica kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo 2018. izmeðu reprezentacija Hrvatke i Finske na stadionu u Rujevici. Na slici Mario Mandžukiæ.
foto HINA/ Damir SENÈAR/ ds

Hrvatska u trening kampu HNK Rijeke na Rujevici igra pretposljednju rundu kvalifikacija s Fincima. Nema puno teoretiziranja i pametovanja, pobjeda nema alternativu kako bi se u svojevrsnu majstoricu s Ukrajinom u ponedjeljak stiglo s ravnorpavnim šansama.

To se, nažalost, neće dogoditi. Čačićeva ekipa nije uspjela nadmašiti prosječnu, ničim posebnu Finsku i u Kijevu je pakao. Najmanje remi za dodatne kvalifikacije.

Skupina I - 9. kolo
Hrvatska - Finska   1-1
(Mandžukić 57 / Soiri 90)

Kosovo - Ukrajina   0-2
(Paqarada 60-ag, Jarmolenko 87)

Turska - Island     0-3
(Guđmundsson 32, Bjarnason 39, Arnason 50)

Parovi 10. kola (9.10.): Ukrajina - Hrvatska, Finska - Turska, Island - Kosovo

89′ Finci su poravnali pred sam kraj. Pored domaćih voštanih figura Soiri zakucava pored Subašića – 1:1

75′ Finci suočeni s deficitom se pokreću i preko centra. Jednom je zatrebala Subašićeva parada. Kod Hrvata nisu uočene jače ambicije da riješe ovu tešku utakmicu novim pogotkom.

57′ GOOOOOL Duga akcija Hrvatske je oplođena. U samom finišu je Kramarić našao Pivarića za niski centaršut, lošu reakciju Moisandera i rutinsku egzekuciju Mandžukića.

54′ Čačić vadi Brozovića i u bitku akreditira Roga. Nevezano uz tu zamjenu s tribina se čuje “Čačiću odlazi”

50′ Melodija se svira po starim notama. Evidentna nadmoć Hrvata ali bez ubojitosti u realizaciji. Za razliku od Islanda koji je u Turskoj i treći put poentirao.

45′ Lopta nije htjela u mrežu. Kopnio je i entuzijazam hrvatskih nogometaša. Utopljeno u depresiju pojačanu zvižducima nenaklonjenih tribina. Ova generacija hrvatske nogometne selekcije uvijek igra “u gostima”. Nezgodno je što Island superiorno igra u Turskoj i vodstvom 2:0 je preuzeo vodeće mjesto u grupi.

26′ Hrvatska nadire pametno i organizirano. Sijevaju šanse kao na tekućoj traci. Pokušao je i Perišić ali izborio je tek korner

21′ Vida glavom ali Schuller otklanja opasnost ispucavanjem s gol crte

9′ Pivarić je ubacio slijeva a Vrsaljko natrčao zdesna. Šut braniča Atletico Madrida je išao pored desne vratnice.

5′ Nadmudrivanje na sredini terena, ispipavanje protivnika. Po uvodnim minutama čini se da Finci ne namjeravaju upoznati vratara hrvatske reprezentacije.

1′ Utakmica je počela, atmosfera zasad komorna. Armada bojkotira ovaj meč s nesuglasicama s vodstvom HNS-a iz poznatih razloga. Na tribinama teža kvarnerska šminka, težaci iz Gorskog Kotara i Like, nešto creških ribara i lošinjskih ugostitelja.