HAJDUK – DINAMO 0:1, Dinamo odnio pobjedu na Poljudu u sudačkoj nadoknadi

17.12.2016., Split - Utakmica 20. Kola MAXtv Prve lige u Poljudu izmedju HNK Hajduk i GNK Dinamo. Photo: Miranda Cikotic/PIXSELL

OD 15 sati na Poljudu se igra derbi Dinama i Hajduka, u posljednjem, 20. kolu prvog dijela prvenstva. Susret sudi Mario Zebec. Bijeli su daleko od prvog mjesta, ali Dinamo još ima itekakve šanse za uhvatiti Rijeku koja mu bježi šest bodova.

Tijek utakmice:

Kraj utakmice. Pobjeda Dinama na Poljudu!

90’+3 GOOOL! Soudani je zabio za 1:0!

84′ Suca Zebeca lopta je pogodila u nos i raskrvarila ga.

82′ Prekid utakmice zbog bakljade Torcide koja je završila nažalost na travnjaku.

80′ Erceg je zaradio žuti karton.

80′ Kvesić je dobio žuti karton.

79′ Dvije prilike za Dinamo! Prvo je Hodžić promašio s deset metara, a onda je Fernandes blokiran u izglednonj prilici.

78′ Ćorić je ušao u igru i odmah imao šansu ali je pucao pored gola.

75′ Nižić je izbio loptu ispred Soudanija na ubačaj Stojanovića.

69′ Prva zamjena kod Hajduka – Ohandza umjesto Saida.

65′ Opet je Šimić u prilici, ali loše puca najkon ubačaja.

63′ Hodžić ulazi umjesto Henriqueza.

61′ Bašić je ubacio, a Šimić glavom pucao prema golu. No otišla je lopta izvan terena.

55′ Prva prava prilika za Hajduk, Vlašić se okrenuo i ubacio sjajno za Ercega koji puca glavom u Livakovića, javlja Gol.hr.

46′ Započelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45′ Junior Fernandes dobio žuti karton.

39′ Amer Gojak također dobio opomenu zbog povlačenja.

36′ Žuti karton za Kožulja nakon povlačenja Henriqueza.

32′ Henriquez puca glavom pored gola.

21′ Odlične dvije obrane Stipice nakon udarca Jonasa, a onda je obranio Soudaniju koji je bio barem metar u zaleđu!

12′ Hajdukov prvi korner izvodi Kožulj, a lopta se odbija do Bašića, koji u sjajnoj poziciji, s ruba kaznenog prostora, loptu koja mu dolazi na volej zahvaća tako loše da ona odlazi u smjeru auta.

10′ Antolić je ubacio s lijeve strane, ali jako loše i Hajdukova obrana iznosi loptu.

8′ Hajduk pokušava iz prekida. Kožulj šalje loptu pred gol iz slobodnjaka s desne strane, ali Said i još dva suigrača nisu tek sami pred Livakovićem, nego su do te pozicije došli tako što su u ofsajdu.

5′ Dobra šansa za Soudanija; s ruba šesnaesterca gađao je suprotni kut, ali nije pogodio.

3′ Junior Fernandes pronašao je Pivarića kojeg Hajdukova obrana nije uspjela iskontrolirati. Nakon ubačaja na Henriqueza, tri metra od gola, brži je bio Stipica.

0′ Počela je utakmica na Poljudu!

Sastav Hajduka: Stipica – Juranović, Nižić, Šimić, Kvesić – Kožulj, Savvas, T. Bašić – Erceg, Said, Vlašić

Sastav Dinama: Livaković – Šitum, Benković, Sigali, Pivarić – Gojak, Jonas, Antolić – Soudani, Henríquez, Fernandes

OZNAKE: Hajduk, Dinamo