ESKISEHIR Turska pobijedila Hrvatsku

Od 20:45 sati u Eskisehiru Turska i Hrvatska igraju utakmicu 8. kola kvalifikacija za SP. Domaćini su pobijedili golom Cenka Tosuna u 75. minuti.

TURSKA – HRVATSKA 1:0

UŽIVO:

90’+1

90′ Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

84′ Čačić po spas ide s Čopom, koji je ušao umjesto Vrsaljka.

82′ Zamjena kod Turske: Tufan ulazi umjesto Ylmaza.
75. minuta: GOOOL za TURSKU! 1:0, strijelac CENK TOSUN! Ozyakup je pucao s 20-ak metara, Subašić s obje ruke loše odbija loptu do Tosuna, koji s deset metara zakucava loptu u mrežu.
74′ Brozović na 18 metara odlično sam sebi stvara šansu okretom, ali puca par metara iznad gola.
71′ Zamjena kod Hrvatske: Kramarić ulazi umjesto Kovačića.
70′ Zamjena kod Turske: Mor ulazi umjesto Turana.

69′ Badelj spašava gol! Calhanoglu je na rubu kaznenog prostora naletio na odbijanac i svom snagom opalio iz voleja, ali Badelj mu se baca u šut i brani ga rebrima.
66′ Perišić je dobio žuti zbog lakta Ayhanu.
62′ Mandžukić ulazi umjesto Kalinića.
57′ Velika prilika za Hrvatsku! Modrić prolazi po desnoj strani i šalje loptu lijevo na Perišića. On ulazi sam u kazneni prostor i desnom nogom gađa suprotni kut, ali lopta odlazi uz stativu.

56′ Velika prilika za Tursku! Sahin neometano centrira s lijeve strane, Yilmaz je na osam metara od gola sam između Lovrena i Vide, ali iz odlične pozicije tuče glavom pokraj gola.

47′ Dobre vijesti za Hrvatsku! Island vodi protiv Ukrajine golom Sigurdssona.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj poluvremena.

44′ Kalinić je prvi igrač Hrvatske sa žutim kartonom nakon što je faulirao Tosuna.
42′ Hrvatska zbog viška igrača u sredini lako kombinira i osvaja prostor, ali kada dođe u zonu udarca fali joj završni pas ili šut na gol. Sada je blokiran Kovačić.
39′ Calhanoglu je drugi turski igrač sa žutim kartonom. Dobio ga je jer je pokosio Perišića.
31′ Zadnjih par minuta Turci dominiraju. Turan centrira s desne strane, Subašić se usuđuje tek boksati i lopta opet dolazi do Turana, koji traži Yilmaza pred golom, ali bezuspješno.
24′ Modrić igra utakmicu kao u Realu. Dijeli lopte, otvara strane i dirigira igrom.
20′ Hrvatska dominira u utakmici visokog tempa.
15′ Modrić šalje felšanu loptu za Vrsaljka na desno, a on ubacuje pred gol. Perišić ne uspijeva ukrotiti loptu.

11′ Velika prilika za Tursku! Arda probija desnu stranu i savršeno servira Tosunu na peterac, koji iz sjajne prilike puca snažno, ali pored gola.

9′ Velika prilika za Hrvatsku, stativa! Modrić je iz slobodnjaka ubacio pred gol, gdje Kalinić glavom prebacuje na drugu stativu, gdje se lopta ispred Vide od Yilmazove ruke odbija u stativu.
8′ Prvi žuti karton na utakmici za turskog napadača Tosuna nakon što je srušio Pivarića na lijevom boku, na 25 metara iskosa od gola domaćina.

5′ Velika prilika za Hrvatsku! Brozović je povukao kroz sredinu i gurnuo na desno za natrčalog Kovačića, koji ulazi pred gol i iskosa sa sedam metara puca u bliži kut, ali Volkan jako dobro brani.
2′ Kalinić puca iskosa s 20 metara na lijevoj strani, ali u golmana Volkana.
1′ Počeo je susret pred 32 tisuće raspjevanih Turaka.
20:00 Opa! Veliki Mircea Lucescu izvodi Tursku koja će “poginuti ili ubiti.” Ovo je naime momčad koja osim stopera nema nijednog defenzivno orijentiranog igrača!
Babacan; Ayhan, Topal, Soyuncu, Erkin – Sahin, Ozyakup, Calhanoglu – Arda Turan – Yilmaz, Tosun.

Evo i zašto: Osim četvorke u obrani, Sahin je plemeniti, a Ozyakup, Calhanoglu i Turan ofenzivni veznjaci. Yilmaz i Tosun napadači. Dakle 4-2-4!
19:30 Evo sastava Hrvatske. I velikog iznenađenja: Čačićev miljenik, ali i ranjenik sa četiri šava na potkoljenici, ne igra. Mandžukić je na klupi, a pred golom protivnika je Nikola Kalinić!
Subašić; Vrsaljko, Lovren, Vida, Pivarić – Modrić, Badelj; Brozović, Kovačić, Perišić – Nikola Kalinić.
19:25 I to kakav stadion!