FOLA ESCH – DINAMO 3:0 Pjaca i Rog spasili euro sezonu

U uzvratnom susretu 2. pretkola Lige prvaka zagrebački Dinamo je u srijedu u gostima pobijedio luksemburšku Folu Esch sa 3-0, te je, nakon 1-1 iz prve utakmice u Zagrebu, prošao u treće pretkolo. Dvostruki strijelac za Dinamo bio je Marko Pjaca (29, 40), a treći pogodak je postigao Marko Rog (75).

• Iako je Dinamova igra bila spora i jalova, “modri” su uspjeli proći slabašni luksemburški sastav. Dinamo je Folu Esch izbacio i u pretkolu prije dvije godine, tada s ukupnih 6-0.

Dinamo je poveo u 29. minuti nakon prekida. Machado je uputio “rolicu” u kazneni prostor domaćima, a Pjaca sa 13 metara preciznim udarcem pogađa mrežu.

U 40. minuti Dinamo vodi 2-0, a strijelc je ponovno Pjaca. On je s lijevog boka utrčao u kazneni prostor i driblingom izbacio iz igre dvojicu braniča, a potom je poslao loptu u suprotni kut.

Vrijedi još zabilježiti pokušaj Henríqueza sa 18 metara u sudačkoj nadoknadi, ali vratar Hym je bio na mjestu.

Fola je, također, imala jednu priliku u prvom poluvremenu. U 25. minuti nakon prizemnog ubačaja s desne strane lopta je došla do stopera Martina, koji je neometan sa pet metara promašio gol.

I u drugom poluvremenu Dinamo je bio ispod očekivanja, a iz jedine lijepe akcije uspio je zabiti. U 75. minuti, nakon asistencije Pjace, Rog pogađa za konačnih 3-0.

U sudačkoj nadoknadi mogao se i Pivarić upisati u strijelce, ali njegov udarac završio je pored gola.

Dinamo će u 3. pretkolu igrati s norveškim prvakom Moldeom. Prva utakmica igra se 28. srpnja u Zagrebu, a uzvrat je 4. kolovoza u Norveškoj.

FOLA ESCH: Hym, Martino, Klein, Martin, Kirch, Payal, Ahmed Rani (Klapp, 68), Dallevedove, Francoise (Rachid, 79), Hornuss (Camerling, 57), Hadji.

DINAMO: Eduardo, Šimunović, Sigali (Benković, 78), Taravel, Matel, Ademi, Machado, Pivarić, Pjaca, Soudani (Fernandes, 69), Henriquez (Rog, 59) .

STRIJELCI: 0-1 Pjaca (29), 0-2 Pjaca (40), 0-3 Rog (75).

SUDAC: Sergej Cinkevič (Bjelorusija)

STADION: Josy Barthel

GLEDATELJA: 3.300

75′ GOL! DINAMO POVEO 3:0 Rog je dobio loptu u kaznenom prostoru, krenuo sam prema Hymu i poslao loptu iza njegovih leđa.

65′  Stvorila se velika prilika za Folu, igrači u blizini nisu uspjeli dobro zahvatiti loptu

55′ Dinamo uvjerljivo i dalje drži svoj rezultat

45′ Kraj prvog poluvremena

40′ GOL! Pjaca je iskoristio loptu u prostor, izbacio dvojicu igrača i lijepo pospremio za 2-0

29′ GOL! DINAMO VODI 1:0 Machao je iz slobodnog udarca s desne strane poslao loptu na 12 metara od gola, a Pjaca je prizemnim udarcem poslao uz vratnicu.

24′ Prilika za Folu! Nakon ubačaja se desne strane, lopta je došla na drugu stativu do Martina koji se tome nije nadao i iz blizine upropastio dobru šansu

19′ Opasan ubačaj Matela s desne strane, Machao je malo zakasnio

16′ Soudani ulazi u šesnaesterac, stvara si prostor za udarac. Golman Fole obranio njegovu loptu

2′ Soudani puca s 20-tak metara, lopta prošla malo pored stativa

SASTAV
Fola: Hym – Martino, Klein, Martin, Kirch – Payal – Hadji, Ahmed, Dallevedove, Francoise – Hornuss

Dinamo: Eduardo – Šimunović, Sigali, Taravel – Matel, Ademi, Machado, Pivarić – Pjaca – Soudani, Henriquez
Dinamovci su za Luxemburg krenuli u utorak. Uz veliku prateću delegacij, uz momčad su otišli i braća Mamić.
“Trebamo u svim elementima igre biti bolji nego u zadnjih par utakmica i onda ćemo se plasirati u idući krug. Ova momčad ima kvalitetu, svi to dobro znamo i siguran sam da će sutra biti puno bolje te da ćemo uz pravi pristup proći dalje”, rekao je Zoran Mamić pred važan susret.

Nakon maksimirskih 1:1 remi Dinama i Fole Esch svi su s potpunim pravom nazvali blamažom. Klub koji nikad nije nikog izbacio u Europi ostvari je senzacionalni rezultat u prvoj utakmici, ali srećom postoji i ona druga. A u uzvratu kod Fole ne smije biti novih šokova.

Dinamo mora pobijediti domaćina. Prošli bi Modri i s 2:2 ili 3:3, ali takav scenarij bi bio nova senzacija. Sve osim pobjede Dinama jednostavno ne smije doći u obzir.

OZNAKE: luxemburg, Dinamo, fola