DALMATINSKI DERBI Hajduk slavio na Šubićevcu (0:1)

30.04.2017., stadion Aldo Drosina, Pula - MAXtv 1. HNL, 31. kolo, NK Istra 1961 - HNK Hajduk. Photo: Dusko Marusic/PIXSELL

Hajduk od 18 sati kod Šibenika u osmini finala hrvatskog Kupa. Splićani su zadnji put na Šubićevcu gostovali 2011. godine u 1. HNL i pobijedili 2:1 s dva gola Ivana Lendrića.

Hajduk je slavio na zadnja četiri gostovanja nešto sjevernije od Splita, a Šibenčane je pobijedio u ukupno zadnjih sedam utakmica zaredom.

ŠIBENIK – HAJDUK 0:1

UŽIVO:

90′ Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

88′ Izlazi Erceg, a u igri je 22-godišnji Robert Jandrek.

80′ Tudor je odigrao dobru povratnu loptu na gol-aut liniji, ali Fuštin izbija loptu.

77′ Prilika za Hajduk! Ni iz čega. Hamza je sam vukao loptu dvadesetak metara i odlično pucao s ruba šesnaesterca, ali Žitnjak odbija loptu u korner.

77′ Šibenik pokušava nešto odigrati, ali baš ništa im ne uspijeva, dok Hajduk nezainteresirano čeka da utakmica završi.

65′ Nastavljena je utakmica.

64′ Isključen je Šibenikov trener Borimir Perković zbog prigovaranja sucu.

62′ Torcida je bakljadom prekinula utakmicu. Nevjerojatno, uvijek ista priča…

59′ I Tudor je požutio.

59′ Kožulj je dobio žuti karton zbog udaranja laktom. Ništa se ne događa na Šubićevcu…

57′ Umjesto Radoševića ulazi Savvas.

56′ Mijenjaju domaćini. Umjesto Cerića u igri je Stanić.

54′ Hamza tuče s 20 metara, ali ipak pokraj gola.

46′ Počeo je nastavak.

POLUVRIJEME

45′ Žuti karton dobio je Radošević.

38′ Ozlijeđen je Nižić, umjesto njega ulazi Tudor.

31′ GOOOOOOOOOL! Andre Formitschow je zabio lijep gol iz slobodnog udarca nakon Šareova prekršaja. Prvi je to gol njemačkog beka u dresu Hajduka.

30′ CRVENI KARTON! Šare je neoprezno startao na Šehića, visoko podignutom nogom. Nije bilo namjere, nespretno ga je udario, no sudac mu je pokazao izravni crveni karton!

24′ Formitshcow je povlačio Celića za dres na rubu šesnaesterca, prekršaj je bio preočit, no sudac je samo odmahnuo rukom. Prekršaj je bio izvan kaznenog prostora, ali čist kao suza.

21′ Sjajna akcija domaćih! Pecolaj se ubacuje iz drugog plana na desno krilo, ulazi u šesneasterac i prizemnom loptom traži suigrače, ali Nižić izbija u korner u zadnji trenutak.

19′ Alispahić ubacuje iz kornera, Šare je puca glavom, ali slabo i Letica lako hvata loptu.

15′ Prilika za Hajduk! Erceg je se riješio domaćeg braniča i pucao s desetak metara iskosa, ali Žitnjak brani… Mogli bi se Hajduku osvetiti ovi promašaji

9′ Prilika za Hajduk! Fomitschow ubacuje s lijevog krila, Almeida je najviši u skoku, ali glavom puca ravno u domaćeg golmana. U nekim boljim danima Portugalac bi ovo rutinski zabio.

6′ Prilika za Hajduk! Hamza je dugo držao loptu na vrhu šesnaesterca Šibenika i onda snažno opalio, no lopta je otišla nekoliko centimetara kraj stative.

3′ Šehić je bio u dobroj situaciji, ali njegov udarac ide visoko iznad Žitnjakova gola.

1′ Počela je utakmica.

Šibenik: Žitnjak, Pecolaj, Šare, Fuštin, Celić, Roca, Aliyju, Vukorepa, Musa, Brekalo, Alispahić

Hajduk: Letica; Ismajili, Nižić, Lopez, Fomitschow; Radošević, Kožulj, Hamza; Šehić, Erceg, Almeida