SRAMOTNO Dinamo ispod svake razine, nema samo proljeća, niti jeseni u Europi

Zagreb, 16.08.2017. - Konferencija za medije GNK Dinamo uoči prve utakmice doigravanja Europa lige protiv albanskog Skenderbeua.Na fotografiji Junior Fernandes, trener GNK Dinamo Mario Cvitanović.
foto HINA/ Admir BULJUBAŠIĆ/ abu

Dinamo je u misiji traženja ulaznice na euro kolosijek na vrućem gostovanju u albanskom Elbasanu. Domaćinu odgovara i remi bez pogodaka jer je u prvom maksimirskom meču ostvareno 1:1.

Obostrano bojažljiv start. Preispitivanje, nadmudrivanje, osluškivanje. Teretna utakmica u otvaranju.

Dinamova poduzetnost u prvih pola sata utakmice “koja život znači” je neprimjerena. Bez nagona i pogona, zapravo zaprepašćujuće. Prvo poluvrijeme za zaborav i osudu.

Nekog života se u nastavku osjetilo kod hrvatskog viceprvaka. Čak je Olmo u 52. minuti imao šah mat položaj ali je pucao u Shehija a ne negdje pored njega.

Nije se puno znoja prolilo, ne zaslužuje takva indolentna netalentirana družina komfor drugog razreda nogometne Europe.