US OPEN Nakon drame u pet setova Nadal u polufinalu

epa06997664 Rafael Nadal of Spain hits a return to Dominic Thiem of Austria during the ninth day of the US Open Tennis Championships the USTA National Tennis Center in Flushing Meadows, New York, USA, 04 September 2018. The US Open runs from 27 August through 09 September.  EPA/JASON SZENES

Prvi tenisač svijeta i prošlogodišnji pobjednik US Opena Rafael Nadal svladao je nakon pet dramatičnih setova Dominica Thiema sa 0-6 6-4 7-5 6-7 (4-7) 7-6 (7-5) i gotovo pet sati igre te ušao u polufinale ovog Grand Slama.

Nadal je prvi set izgubio uvjerljivo, bez osvojenog gema. U sljedeća dva seta popravio je igru i prešao u vodstvo 2:1 uz setovima. Thiem je potom izjednačio nakon tie-breaka, a 32-godišnji Španjolac slavio je u odlučujućem petom setu, također u tie-breaku.

Meč je trajao četiri sata i 49 minuta. “Dominicu sam nakon meča rekao da mi je žao i da nastavi dalje s ovakvim igrama. Ima puno vremena za pobjede. Siguran sam da će imati svoje prilike u budućnosti. U to uopće ne sumnjam”, rekao je Nadal.

Na novinarsko pitanje kako je prolazio kroz teške trenutke meča, odgovorio je da je patio i kako se danas na terenu stadiona Arthur Ashe odvijala prava bitka.

U polufinalu, koje je na rasporedu u petak, Nadal će igrati protiv trećeg nositelja Juan Martina del Potra, osvajača US Opena iz 2009. godine.