US OPEN: Ana Konjuh u 3. kolu

Rio de Janiero, 08.08.2016 - Meè drugog kola teniskog turnira na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru izmeðu Ane Konjuh i Carle Suarez Navarro.
foto HINA/ Damir SENÈAR /ds

Mlada hrvatska tenisačica, 18-godišnja Ana Konjuh plasirala se u 3. kolo US Opena zahvaljujući 6-3, 6-3 pobjedi protiv Japanke Kurumi Nare u 2. kolu nakon sat i 20 minuta igre.

Protiv šest godina starije Japanke Konjuh je dominirala tijekom čitavog dvoboja, u prvom je setu čak tri puta oduzimala servis suparnici, pa joj nije naštetio izgubljeni gem na svom početnom udarcu u šestoj igri, dok joj je za trijumf u drugom setu dovoljan bio i jedan “break” kojega je ostvarila za vodstvo od 4-2.

Ulaskom u 3. kolo US Opena Konjuh je izjednačila svoj najbolji rezultat na nekom “grand slam” turniru u karijeri, igrala je u 3. kolu Wimbledona 2014., a sljedeća suparnica bit će joj bolja iz dvoboja između Amerikanke Varvare Lepčenko i Švicarke Timee Bacsinszky.