UPORNI DOMAĆIN Guingamp – Monaco 3-3, nastupili Subašić i Pašalić

Slavko Midzor/PIXSELL

U susretu osmog kola francuskog nogometnog prvenstva Guingamp i Monaco su odigrali 3-3, a za goste su nastupili hrvatski nogometaši Danijel Subašić i Mario Pašalić.

Monaco je vodio 1-0, 2-1 i 3-2, no domaćin se tri puta vraćao i na kraju posve zasluženo osvojio bod postigavši treći pogodak u 89. minuti. Nažalost, kod trećeg gola Guingampa nije se proslavio Danijel Subašić kojem je Nicolas Benezet zabio gotovo iz mrtvog kuta. Golove za Monaco zabili su Bernardo Silva (14), Andrea Raggi (45) i Nabil Dirar (71), dok su strijelci za Guingamp bili Sloan Privat (30) i Nicolas Benezet (65, 89). Subašić je branio za Monaco, dok je Pašalić ušao u igru u 65. minuti.

U ranije odigranom susretu Angers je na stadionu Velodrome pred 45.000 gledatelja iznenadio Marseille pobijedivši 2-1. Golove za goste zabili su Thomas Mangani (38-11m) i Romain Thomas (70), dok je pogodak za OM zabio Michy Batshuayi (79-11m).

Montpellier je upisao prvu pobjedu sezone nakon što je na stadionu La Mosson pobijedio Lorient 2-1. Golove za domaćine postigli su  Rami Bensebaini (6) i Jonas Martin (57), a za goste je bio strijelac Rafidine Abdullah (48).

Na ljestvici vodi PSG sa 20 bodova, na drugom mjestu je St Etienne sa četiri boda manje, ali i utakmicom manje, a zatim slijede Rennes, Reims, Angers i Caen sa po 15 bodova.

REZULTATI:
Guingamp – Monaco   3-3 (Privat 30, Benezet 65, 89 / Silva 14, Raggi 45, Dirar 71)
Montpellier – Lorient    2-1 (Bensebaini 6, Martin 57 / Abdullah 48)
Marseille – Angers        1-2 (Batshuayi 79-11m / Mangani 38-11m, Thomas 70)
U subotu:
Caen – Ajaccio              2-0 (Rodelin 28, Imorou 55)
Rennes – Troyes           1-1 (Diagne 71 / Jessy Pi 11)
Bordeaux – Lyon          3-1 (Khazri 17, Plasil 40, Pablo 45+2  / Beauvue 78)
Bastia – Toulouse         3-0 (Palmieri 8, Squillaci 31, 42)
Nantes – PSG              1-4 (Bammou 11 / Ibrahimovic 48, Cavani 73,  Di Maria 80, Aurier 90)