TREĆI PUT NASLOV SVJETSKOG PRVAKA: Messi i Suarez donijeli svjetski naslov Barceloni

epa05076299 Barcelona's forward Lionel Messi (2nd L) celebrates together with his team mates after scoring the 1-0 lead during the final match of the FIFA Club World Cup 2015 between FC Barcelona and River Plate in Yokohama, south of Tokyo, Japan, 20 December 2015  EPA/KIYOSHI OTA

Nogometaši Barcelone su pogocima Lionela Messija i dvostrukog strijelca Luisa Suareza u nedjelju u Yokohami svladali argentinski River Plate s 3-0 (1-0) u finalu klupskog Svjetskog prvenstva te se po treći put u povijesti okitili naslovom svjetskog prvaka.

Za razliku od polufinalnog dvoboja protiv Guangzhou Evergrandea, Barcelona je u finalu istrčala u punom sastavu, s Lionelom Messijem i Neymarom u početnoj jedanaestorici. Najbolji napad svijeta donio je vodstvo europskom prvaku u 36. minuti, kad je na asistenciju Neymara vodeći pogodak za Barcelonu postigao Messi koji se odlično snašao u kaznenom prostoru.
U drugom poluvremenu na scenu je stupio Luis Suarez koji je u polufinalu postigao sva tri pogotka za Barcelonu. Urugvajac je u 49. minuti dugo dodavanje Sergija Busquetsa pretvorio u vodstvo 2-0. Konačnih 3-0 Suarez je postavio udarcem glavom u 68. minuti, nakon sjajnog ubačaja i druge asistencije Neymara.
Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio je u početnoj postavi Barcelone i igrao do 66. minute, kad ga je zamijenio Sergi Roberto. Najbolji strijelac i igrač ovogodišnjeg turnira u Japanu bio je Luis Suarez s pet pogodaka.
Barcelona je prethodna dva naslova svjetskog klupskog prvaka osvojila 2009. u Abu Dhabiju svladavši argentinski Estudiantes s 2-1 u produžetku te 2011. na istom stadionu u Yokohami, kada su Katalonci bili bolji od brazilskog Santosa predvođenog Neymarom s 4-0. Leo Messi je 2009. bio strijelac pobjedničkog pogotka u produžetku, a dvije godine poslije postigao dva gola u finalu protiv Santosa.
OZNAKE: Barcelona, SP, naslov