SRBIJA PREJAKA ZA BARAKUDE Hrvatska osvojila olimpijsko srebro

Igor Kralj/PIXSELL

Vaterpolisti Hrvatske osvojili su srebrnu medalju na OI u Riju nakon što su u finalu poraženi od Srbije sa 7-11 (2-3, 1-3, 2-3, 2-2).

Bio je to još jedan težak poraz od Srbije, prošle godine izgubili smo u finalu SP-a sa 4-11, a ove godine na EP-u poraženi smo u skupini sa 6-13.

Srbija je dobila prvu četvrtinu sa 3-2, ali Hrvatska dva puta nije iskoristila igrača više, a Jokovićev udarac u završnici prve dionice zaustavila je stativa.

I u drugoj četvrtini Hrvatska je imala problema sa realizacijom igrača više, od pet prigoda samo smo jednu realizirali. Srbija je to znala iskoristiti i golovima Nikića, Gocića i Mandića došla je do prednosti 6-3.

Treća dionica je dobro počela za “barakude”, već u prvom napadu Burić pogađa za 4-6, ali onda opet problemi sa realizacijom igrača više. Joković i Petković ne uspijevaju, a s druge strane Filipović sa dva dalekometna pogotka dovodi Srbiju do vodstva 8-4. Minutu i pol prije kraja četvrtine napokon je Sukno zabio sa igračem više, ali onda Mandić “šraubom” ponovno dovodi Srbiju na četiri gola prednosti (9-5).

Ako je i bilo nade u preokret u zadnjoj četvrtini, brzo je usahnula, nakon samo pola minute, kada je Duško Pijetlović pogodio za vodstvo Srbije 10-5. Ovaj puta ključnom se pokazala loša realizacija igrača više, Hrvatska je iskoristila samo dvije od 11 prigoda.

Kod Hrvatske najbolji je bio Sandro Sukno sa tri gola. U momčadi Srbije istaknuo se Dušan Mandić sa četiri pogotka.

Ovo je deveta medalja za hrvatske sportaše u Riju, te ukupno treća za vaterpoliste, koji su bili srebrni u Atlanti 1996. i zlatni u Londonu 2012. godine.

>> UŽIVO: BITKA ZA OLIMPIJSKO ZLATO Srbija osvojila zlato koje im je nedostajalo!

>> TUCAK NAKON PORAZA “Treba biti sportaš i čovjek i priznati da je Srbija bolja od nas”

HRVATSKA – SRBIJA  7-11 (2-3, 1-3, 2-3, 2-2)

HRVATSKA: Pavić, Burić 1, Petković, Lončar, Joković, Bukić, Macan, Bušlje, Sukno 3, Krapić, Šetka 1, Garcia 2, Bijač.

SRBIJA: Gojko Pijetlović, Mandić 4, Gocić 1, Ranđelović, Ćuk, Duško Pijetlović 2, Nikić 1, Aleksić, Jakšić, Filipović 2, Prlainović, Stefan Mitrović 1, Branislav Mitrović.

PETERCI: Hrvatska 0-0, Srbija 0-0.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 2-11, Srbija 2-3.

Sve medalje hrvatske vaterpolske reprezentacije osvojene na velikim natjecanjima: