SPLIT SAM NA VRHU HNL-A Blagojević i Špehar za pobjedu nad Osijekom (2:1)

25.07.2015., stadion Park, Split - MAxtv Prva HNL, 3. kolo, RNK Split - NK Osijek. Nemanja Bilbija.

U posljednjoj subotnjoj utakmici trećeg kola HNL-a Split je na Parku mladeži pobijedio Osijek 2:1 i ostao sam na vrhu ljestvice, sa sedam bodova iz tri utakmice. Domaćine su u vodstvo doveli Slavko Blagojević u 21. te Dino Špehar u 24. minuti, dok je poraz Osječana ublažio Tomislav Šorša u 66. minuti.

Blagojević je pogodio krasnim udarcem iz slobodnjaka sa 20-ak metara, a Špehar se tri minute kasnije najbolje snašao u gužvi osječkog šesnaesterca te zabio pogodak svom bivšem klubu, kojeg nije proslavio.

Šorša je u 66. minuti lijepo primio dugu loptu, prevario Rugaševića i pogodio pokraj Zagorca za konačnih 2:1. Mogao je do kraja susreta Osijek doći i do boda, ali Aganspahić nije bio precizan.

Split je, ponovimo, na prvom mjestu sa sedam bodova. Dinamo na drugom mjestu ima dva boda manje, Osijek je treći sa četiri boda. Četverac koji slijedi, Lokomotiva (3), Istra (3), Rijeka (2) i Hajduk (2) imaju utakmicu manje, dok su na dnu Inter sa dva boda iz tri utakmice, te Zagreb i Slaven Belupo s po jednim bodom i utakmicom manje.

OZNAKE: Split, HNL, Osijek