ŠPANJOLSKA Villarreal šokirao Atletico na Calderonu

epa05927767 Atletico Madrid's French forward Antoine Griezmann (R) shoots against Argentinean player Mateo Musacchio (L) of Villarreal during the Primera Division soccer match between Atletico Madrid and Villarreal FC played at Vicente Calderon's stadium in Madrid, Spain on 25 April 2017.  EPA/KIKO HUESCA

U jednom od oproštajnih nastupa na svom Vicente Calderonu nogometaši madridskog Atletica doživjeli su šokantan 0-1 poraz od Villarreala u utakmici 34. kola španjolskog prvenstva.

Momčad Diega Simeonea tako je opet ugroženo treće mjesto koje vodi u Ligu prvaka, jer se Sevilla može bodovno izjednačiti s Atleticom, ako pred svojim navijačima svlada Celtu. Pogodak vrijeda tri boda za goste postigao je Soriano u 82. minuti.

Sporting Gijon je pred svojim navijačima odigrao samo 1-1 (1-0) protiv Espanyola i izgubio dva važna boda u borbi za opstanak, a među onima koji su propustili priliku postati junacima bio je i hrvatski napadač Duje Čop.

Rodriguez je u 39. minuti sjajno iskoristio razmicanje gostujućeg živog zida i poslao loptu u mrežu iz slobodnog udarca između dvojice igrača za vodstvo Sportinga. Espanyol je izjednačio u 55. minuti preko Morena i rezultat se više nije mijenjao. No, mogao je, da je hrvatski reprezentativac Duje Čop bio prisebniji u 66. minuti, kad mu je lopta prešla preko noge, a bio je neometan na nekoliko metara od gola Espanyola.

Sporting se pobjedom mogao približiti na samo bod zaostatka od Leganesa koji drži 17. mjesto, posljednje koje znači ostanak u La Ligi.

Granada se domaćim porazom od Malage sa 0-2 praktično oprostila od prvoligaškog društva. Dvostruki strijelac za goste bio je Sandro Ramirez (47, 90+2).

U srijedu su na rasporedu četiri utakmice, a u četvrtak preostale tri 34. kola. Najvažniji dvoboji u srijedu su Barcelonino domaćinstvo protiv posljednjeplasirane Osasune (19.30) i gostovanje madridskog Reala kod Deportiva na Riazoru (21.30). Barcelona i Real imaju isti broj bodova (75), ali Madriđani još moraju odigrati zaostalu utakmicu protiv Celte Vigo.