Španjolska: Real s 3-1 slavio u Vigu

Nogometaši madridskog Reala izbili su na vrh ljestvice španjolske Primere nakon što su u dvoboju dvije vodeće momčadi kao gosti svladali Celtu Vigo s 3-1, a hrvatski reprezentativac Luka Modrić igrao je do 80. minute.

Strijelci za Madriđane bili su Cristiano Ronaldo u 8. minuti i Brazilac Danilo u 23. minuti. Luka Modrić je bio u početnoj postavi Rafaela Beniteza, a igru je napustio u 80. minuti, kad ga je zamijenio Nacho. Upravo u tom razdoblju, kad Modrića nije bilo na terenu, domaći su uspjeli smanjiti zaostatak. U 85. minuti pogodak je postigao Nolito, iako je domaćin od 57. minute igrao s igračem manje, nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Cabral.

Real je uspio doći i do trećeg pogotka u posljednjoj minuti sučevog vremena, a postigao ga je Marcelo za konačnih 3-1. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić bio je na klupi Real Madrida i nije ulazio u igru.

Nakon nepotpunog 9. kola Real je u vodstvu s 21 bodom. Celta Vigo je druga s 18 bodova, koliko ima trećeplasirana Barcelona.

U subotu su na rasporedu još tri utakmice španjolskog prvenstva: Granada – Betis (18.15 sati), Sevilla – Getafe (20.30), Malaga – Deportivo (22.05).
OZNAKE: real, modrić