SP plivanje juniori: Blašković peti na 50m leptir, Obrovac u finalu na 50m prsno

FaH

Bruno Blašković zauzeo je peto mjesto u finalnoj utrci na 50 metara leptir na Svjetskom juniorskom prvenstvu u plivanju koje se održava u Singapuru, dok se Nikola Obrovac plasirao u finale na 50 metara prsno s drugim rezultatom u polufinalu.

Nakon što je u petak u kvalifikacijama plivao 24.15 sekundi, a u polufinalu 24.25, u finalu se Blašković spustio ispod 24 sekunde, ali s rezultatom od 23.98 sekundi, što je samo tri stotinke sporije od njegova najboljeg rezultata, nije uspio osvojiti medalju. Zlato je sa 23.64 osvojio Ukrajinac Andrij Hlopcov, srebro je sa 23.84 osvojio Amerikanac Michael Andrew, a broncu sa 23.89 Rus Danil Pahomov. Ispred Blaškovića se sa 23.95 uvrstio i Španjolac Alberto Lozano.

Obrovac je jutarnjim kvalifikacijama na 50m prsno bio najbrži sa 28.11, da bi u poslijepodnevnom polufinalu bio drugi sa 28.21. Brži od njega bio je samo Litvanac Andrius Sidlauskas sa 28.16. Finale na 50m prsno na programu je u nedjelju.
U subotu je u kvalifikacijama na 100m slobodno nastupio i 15-godišnji Karlo Noah Paut koji je sa 51.24 zauzeo 25. mjesto.
OZNAKE: plivanje, SP, JUNIORI