SP 2018. KVALIFIKACIJE Turska – Hrvatska 1-0

epa06186203 Croatia's Luka Modric (C) in action against Turkish players Arda Turan (2-R) and Hakan Calhanoglu (L) during the FIFA World Cup 2018 qualifying soccer match between Turkey and Croatia in Eskisehir, Turkey, 05 September 2017.  EPA/SEDAT SUNA

Nogometaši Turske svladali su Hrvatsku sa 1-0 (0-0) u utakmici 8. kola skupine I europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. odigranoj u utorak u Esikšehiru, a strijelac pobjedničkog pogotka bio je Čenk Tosun u 75. minuti.

Čačićeva momčad doživjela je drugi poraz u ovim kvalifikacijama, a najbolje prilike za pogodak propustili su Mateo Kovačić u 5. minuti i Ivan Perišić u 58. minuti.

Turska je u 75. minuti iskoristila jedan kontranapad u kojem je nakon udarca Ozjakupa Subašić kratko odbio loptu na koju je natrčao Tosun i poslao je u mrežu.

Pred oko 35.000 gledatelja na stadionu u Esikšehiru utakmicu je sudio Mađar Viktor Kassai.

Strijelac: 1-0 Tosun (75)

Žuti kartoni: Tosun, Čalhanoglu / Kalinić, Perišić, Badelj, Brozović

Nakon osam kola na ljestvici skupine I vodi Hrvatska sa 16 bodova, koliko ima i drugoplasirani Island. Treća Turska i četvrta Ukrajina imaju po 14 bodova. Petoplasirana Finska ima sedam, a posljednje Kosovo jedan bod.

U pretposljednjem, 9. kolu Hrvatska će 6. listopada u Osijeku ugostiti Finsku.