SLAVLJE INTERA NAD OSIJEKOM Nestorovski se od HNL-a oprostio hat-trickom

Marko Prpic/PIXSELL

U prvom susretu posljednjeg, 36. kola, HNL-a nogometaši Intera slavili su na domaćem terenu protiv Osijeka sa 4:2, a tri je pogotka za momčad iz Zaprešića postigao najbolji strijelac lige, Ilija Nestorovski, koji se na najbolji mogući način oprostio od HNL-a, jer će od sljedeće sezone nositi dres Palerma.

Inter je poveo u 40. minuti, kada je Nestorovski sigurno realizirao kazneni udarac. Makedonac je bio precizan i u 51. minuti, kada je pogodio za 2:1. Osijek se rada vraća – prvo je smanjio Antonio Perošević u 52. minuti, a izjednačio Mihael Zaper deset minuta prije kraja susreta. Ipak, do kraja susreta Inter postiže još dva pogotka.

Nestorovski je iz novog jedanaesterca u 85. minuti domaćinima donio novo vodstvo, a konačnih 4:2 postavlja Petar Bockaj u petoj minuti sudačke nadoknade.

Zanimljivo je da se utakmica u Zaprešiću odigrala pod ‘budnim okom’ dva glavna suca. Ivan Bebek sudio je do 85. minute, ali onda se ozlijedio. Preostalih pet minuta ‘odradio’ je Mario Viodulin.

Inter se ovom pobjedom popeo na peto mjesto sa 47 bodova, dok je Osijek ostao na osmoj poziciji sa 34 boda. Sutra igraju Rijeka i Istra, Zagreb i hajduk, Lokomotiva i Dinamo te Split i Slaven Belupo.