SLAVLJE FERRARIJA Pobjeda Vettela na otvaranju sezone

epa06116109 German driver Sebastian Vettel of Scuderia Ferrari is pushed into the box during the qualifying session on the Hungaroring circuit in Mogyorod, near Budapest, Hungary, 29 July 2017. The Hungarian Formula One Grand Prix will be held on 30 July.  EPA/Zsolt Czegledi HUNGARY OUT

Sebastian Vettel pobjednik je prve ovosezonske utrke formule 1 koja se vozila na stazi u Melbourneu za VN Australije, javlja index.hr.

Nijemac je u Ferrariju slavio ispred Mercedesovog vozača i aktualnog svjetskog prvaka Lewisa Hamiltona i svog momčadskog kolege Kimija Raikkonena.

Vettelu je ovo bila 48. pobjeda i stoto postolje u karijeri te se pridružio Michaelu Schumacheru, Lewisu Hamiltonu i Alainu Prostu koji su već ranije probili tu magičnu granicu.

Vettelu je pomogao izlazak virtual safety-cara na sredini utrke nakon dvostruke pogreške momčadi Haas F1, čija su oba vozača odustala u samo tri minute.

Tada su pogriješili u Mercedesovom timu pa je Hamilton, koji je do tog trenutka izgledao kao siguran pobjednik, prepustio vodstvo najvećem rivalu.

Kasnije se Hamilton pokušao vratiti na vodeću poziciju, ali je u 47. krugu pogriješio i više povratka nije bilo.

“Jasno je da smo imali dosta sreće. Ovo je odličan početak sezone i sjajna motivacija za sljedeće utrke”, rekao je pobjednik.

Red Bullov Dani Ricciardo završio je četvrti. Peti je bio Fernando Alonso u McLarenu, dok je Valtteri Bottas u drugom Mercedesu osvojio tek osmo mjesto. Ispred Bottasa su završili Max Verstappen iz Red Bulla i Nico Hulkenberg iz Renaulta.