SKIJANJE Dvostruko slavlje Norvežana, Jansrud ispred Kildea

epa05657816 Winner Kjetil Jansrud of Norway celebrates after the men's Downhill race at the FIS Alpine Skiing World Cup in Val D'Isere, France, 03 December 2016.  EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Norveški skijaši Kjetil Jansrud i Aleksander Aamodt Kilde zauzeli su prva dva mjesta na drugom ovosezonskom natjecanju za Svjetski kup u superveleslalomu koje je u petak održano u talijanskoj Val Gardeni.

Jansrud je bio najbrži (1:31.93), baš kao i na prvom ovosezonskom natjecanju održanom početkom prosinca u Val d’Isereu, kada je slavio ispred sunarodnjaka Aksela Lunda Svindala. Svindal je bio među favoritima i u Val Gardeni, ali je u posljednjoj trećini staze napravio pogrešku i promašio vrata.

Ipak, za dvostruko slavlje Norvežana pobrinuo se prošlosezonski osvajač malog Kristalnog globusa u superveleslalomu Aleksander Aamodt Kilde koji je za Jansrudom zaostao samo šest stotinki sekunde. Najveća prijetnja norveškim skijašima bio je Kanađanin Erik Guay koji je osvojio treće mjesto, a od Jansruda bio sporiji samo 13 stotinki sekunde.

Za Kjetila Jansruda ovo je treća pobjeda u ovoj sezoni te 17. u karijeri, a ukupno osma u superveleslalomu. U ovoj je disciplini već jednom slavio u Val Gardeni, gdje je najbrži bio i prije dvije godine.

Jansrud je s maksimalnih 200 bodova iz dvije utrke vodeći u redoslijedu superveleslaloma, a s 300 bodova se probio do drugog mjesta u ukupnom redoslijedu. Vodeći je Austrijanac Marcel Hirscher s 440 bodova.

U subotu je u Val Gardeni na rasporedu spust, s početkom u 12.15 sati.