OTVOREN PUT DO ZLATA: Hrvatska je u finalu vaterpola na Olimpijskim igarama!

HINA/ Damir SENČAR

Sjajnom igrom hrvatski vaterpolisti pobijedili su Crnu Goru s 12:8 i izborili su finale Olimpijskih igara.

Bila je ovo daleko najbolja utakmica hrvatskih vaterpolista u Riju i možda najkvalitetnija predstava još od finala Olimpijskih igara u Londonu prije četiri godine kad su igrači Ratka Rudića uzeli zlato.

Hrvatska je na ovom turniru igrala toplo-hladno, od briljantnih utakmica kao protiv Italije, do očajnih kao protiv Španjolske. Naravno, poraz od Francuske uopće nema smisla dovoditi u ovaj kontekst, jer je to, kako je i sam rekao Josip Pavić, bila jedna ”glupava utakmica.”

Međutim, ovo što su danas naši vaterpolisti pokazali protiv viceprvaka Europe, bila je utakmica iz udžbenika.

Ako smo nakon ”utakmice” oštro kritizirali izbornika Ivicu Tucka, sad je vrijeme da mu čestitamo. Jer fantastično je pripremio momčad koja je od samog početka pokazala kako nema dvojbe tko će otići u finale.

Ako je Rudićeva Hrvatska fanatičnom i maksimalno discipliniranom obranom došla do zlata prije četiri godine, ova Tuckava igra napadački vaterpolo. 12 golova u polufinalu olimpijskog turnira je rijetkost u svijetu vrhunskog vaterpola, a većina tih golova postignuti su nakon prekrasnih akcija i fantastičnih individualnih poteza hrvatskih reprezentativaca.

Golovi Šetke, Xavija Garcije i Luke Lončara, prava su mala remek djela vaterpolo igre i zbog takvih poteza vaterpolo ne samo da nije dosadan sport, kako ga mnogi smatraju, nego je sport koji se gleda s užitkom.

Svi su naši igrači, od prvog do zadnjeg, danas odigrali maestralnu partiju, no jedno ime ipak treba istaknuti. Marko Bijač, najbolji vratar završnog turnira Lige prvaka u Riju je dokazao da je danas najbolji vratar svijeta. Sve ono što je prošlo hrvatski blok, Bijač je hvatao. Ali kako. Neke obrane mladog vratara graniče s nemogućim.

HRVATSKA  – CRNA GORA 12:8

ČETVRTA ČETVRTINA:

7′ BUŠLJEEEE! Hrvatska je u finalu!

6′ ŠETKA! Gol s igračem više za 11:8!

6′ Jokić zabija za 8:10

5′ ŠETKA! Lob za 10:7!

4′ Brguljan zabija za 7:9

3′ KAKAV GOL BUŠLJE! Sa osam metara gađa u raščje za 9:6!

2′ Šteta, Sukno s igračem više ravno u Ščepanovića

1′ Sjajna blokada Sukna

TREĆA ČETVRTINA:

7′ Sukno gađa gredu s igračem više

6′ BIJAAAAČ! Dva puta, ali ova druga obrana s dva metra je nešto neviđeno! Ivović opet na dva metra, ali čemu, kad je tu Bijač. Sreća da imamo takvog vratara

5′ Šetka mora vani!

4′ Ivović iz daljine probija Bijača za 6:8

3′ LUKA LONČAR! Nevjerojatan gol šraubom! Opet smo na +3

2′ Super. Obranili smo se s igračem manje

1′ Bukić je donio Hrvatskoj prvi napad. Xavi je probao iz daljine, nije prošlo

DRUGA ČETVRTINA:

8′ Bravo Macan. Oslobodio se Nišića na dva metra i zabija

7′ Šteta, imali smo igrača više, ali Sandru je ispala lopta dok je dodavao Xaviju

6′ SUKNOOO! Strašan gol na postavljenu obranu!

5′ Sad Brguljan s igračem više zabija divan gol. Gledamo zaista vrhunski vaterpolo

4′ Prekrasan gol Xavija za 5:4.

3′ Ivović s igračem više zabija za 4:4

2′ Garcia gađa pokraj vratnice. Ivović je na dva metra ostao sam, ali BIJAČ! Taj momak je čudo, čudesan vratar

1′ Crna Gora ima prvi napad. Sreća, Klikovac pogađa vratnicu

PRVA ČETVRTINA:

8′ Fantastičan šut Sukna, vratnica!

7′ Petrović mora vani, imamo igrača više. Petković sjajno za Bušlju i imamo 4:3

6′ Darko Brguljan zabija za 3:3

5′ Nismo dobro odigrali igrača više, Bukić u blok

4′ Aleksandar Ivović zabija nakon isključenja Bušlje, a onda iz kontre Draško Brguljan zabija za 3:2

3′ MARO JOKOVIĆ! Hrvatska vodi 3:0

2′ BUŠLJE! Kako krasan gol lobom. Hrvatska ima 2:0

2′ Mlađan Janović tuče, sjajni Bijač brani

1′ Brguljan je upropastio prvi napad Crne Gore, Šetka šutira iz daljine pokraj vrata

1′ Naša je prva lopta. Bravo Šetka! A onda i gol Šetke s krila. Bravo!