Simon ponovo bolji od Čilića

epa06177518 Marin Cilic of Croatia hits a return to Diego Schwartzman of Argentina on the fifth day of the US Open Tennis Championships at the USTA National Tennis Center in Flushing Meadows, New York, USA, 01 September 2017. The US Open runs through September 10.  EPA/JOHN G. MABANGLO *** Local Caption *** 53000073

Najbolj hrvatski tenisač Marin Čilić nije uspio izboriti mjesto u finalu ATP turnira u indijskom Puneu, gdje ga je u polufinalu svladao Francuz Gilles Simon (ATP – 89.) sa 1-6, 6-3, 6-2 nakon jednog sata i 51 minute igre.

Bio je to njihov sedmi međusobni dvoboj i šesta pobjeda 33-godišnjeg francuskog tenisača, kojeg je Čilić uspio svladati samo u osmini finala US Opena 2014. godine, kad je osvojio svoj jedini Grand Slam naslov.

No, u polufinalu turnira u Puneu Simon se ponovno pokazao Čilićevom ‘crnom mačkom’, iako je Marin za 28 minuta projurio prvim setom i osvojio ga uz gubitak samo jednog gema. No, Simon je na početku drugog seta dvaput zaredom uspio oduzeti servis Čiliću i nakon 57 minuta igre izjednačio rezultata na 1-1 u setovima.

U odlučujućem setu Čilić je u prvom gemu propustio priliku za ‘break’, a potom po treći put u meču izgubio servis. Do kraja dvoboja Simon mu više nije dopustio nijednu priliku za ‘break’ te nakon 111 minuta igre došao do 19. finala u karijeri.

Unatoč boljoj realizaciji prvog i servisa i gotovo identičnoj na drugom servisu, Čilića je u poraz odvela loša realizacija prilika za ‘break’. Iskoristio je samo tri od 10, a Simon četiri od pet.

Simon će u subotnjem finalu igrati protiv pobjednika dvoboja njegovog sunarodnjaka Benoita Pairea i Južnoafrikanca Kevina Andersona.