SERIE A Vodeće momčadi upisale pobjede, Juventus autogolom do 13. uzastopnog ligaškog slavlja

EPA/DI MARCO

U srijedu je odigrano 23. kolo talijanske Serie A. Pobjede su ubilježili Fiorentina, Napoli, Milan, Inter i Juventus – vodeće momčadi lige. Juventus je tako upisao svoju 13. uzastopnu pobjedu u ligi, bez pomoći Marija Mandžukića koji je ozlijeđen.

Frosinone je u prvoj utakmici dana slavio protiv Bologne, jedini pogodak na utakmici postigao je Dionisi u 77. minuti sa bijele točke. Bologna je od 64. minute igrala s igračem manje, drugi žuti dobio je Oikonomou.

Fiorentina je slavila protiv Carpija sa 2:1. Valero je ‘viole’ doveo u vodstvo već u drugoj minuti. Izjednačio je Lasagna u 73., a sva tri boda Fiorentini nosi Mauro Zarate u trećoj minuti sudačke nadoknade. Nikola Kalinić igrao je do 86. minute.

Inter je s minimalnih 1:0 pobijedio Chievo, a pogodak je postigao Icardi u 48. minuti. Marcelo Brozović zamijenjen je u 90. minuti, a Ivan Perišić utakmicu je odgledao s klupe.

Milan je s golovima Bacce u 19. i Nianga s bijele točke u 33. minuti slavio protiv Palerma. Verona je s 2:1 pobijedila Atalantu, koja je povela u 30. minuti preko Contija. Izjednačuje Siligardi u 42. Atalanta potom ostaje s igračem manje, drugi žuti u 55. minuti dobio je Drame. Tri boda Veroni donosi Pazzini u 83. minuti.

Sampdoria i Torino odigrali su 2:2. Strijelci za Sampdoriju bili su Muriel (66′) i Soriano (84′), a za Torino Belotti (71′, 93′). Empoli i Udinese također su podijelili bodove – bilo je 1:1. Zapata je doveo Udinese u vodstvo u 23., a konačan rezultat postavlja Pucciarelli u 91. Dodajmo kako je Saponara za Empoli promašio jedanaesterac dosuđen u 67. minuti. Andrija Balić, koji je prije nekoliko dana došao u Udinese iz Hajduka, susret je odgledao s klupe.

Napoli je pogodima Higuaina u 24. i Callejona u 27. minuti pobijedio Lazio. Ivan Strinić odigrao je cijelu utakmicu. Aktualni prvak Juventus do 13. uzastopne pobjede došao je autogolom De Maija u 30. minuti. Genoa do kraja susreta nije uspjela izjednačiti, a Juventus je kraj dočekao s desetoricom. U prvoj minuti sudačke nadoknade izravni crveni karton dobio je Simone Zaza.