SERIE A Remi Juventusa i Atalante, Mandžukiću poništen gol

epa06239111 Juventus' Gonzalo Higuain jubilates after scoring a goal during the Italian Serie A soccer match between Atalanta and Juventus at Stadio Atleti Azzurri d'Italia in Bergamo, Italy, 01 October 2017.  EPA/PAOLO MAGNI

Sedmo kolo talijanske Serie A zaključeno je remijem Atalante i Juventusa. Rezultat je bio 2:2, a Juventus je imao vodstvo od 2:0, a i nije iskoristio penal u završnici utakmice.

Juventus je ‘slomio’ Atalantu u tri minute sredinom prvog poluvremena – Federico Bernadeschi doveo ih je u vodstvo u 21. minuti, a povisio je Gonzalo Higuain tri minute kasnije. Smanjili su domaćini u 31. minuti preko Mattie Caldare, koji je iskoristio odbijenu loptu nakon slobodnog udarca. Atalanta je proigrala kada je njihov trener Gian Piero Gasperini u 32. minuti iz igre izvadio Corneliusa, a uveo Josipa Iličića, čijim je ulaskom počeo pritisak domaćina.

U 58. minuti Mario Mandžukić postigao je pogodak glavom, ali pregledom videosnimke on je poništen zbog prekršaja Lichtsteinera ranije u akciji. Atalanta dolazi do izjednačenja u 67. minuti utakmice, kada pogađa Bryan Cristante. Juventus je mogao do sva tri boda u 84. minuti, kada je zbog igranja rukom sviran penal. Pucao je Paulo Dybala, ali danas odličan Berisha obranio je njegov udarac.

Hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić igrao je do 78. minute, kada ga je na terenu zamijenio Douglas Costa.

Juventus je ostao drugi sa 19 bodova, koliko ima i Inter na trećem mjestu. Vodeći je stopostotni Napoli sa 21 bodom. Atalanta je jedanaesta sa 9 osvojenih bodova.