SERIE A Pobjeda Fiorentine, Kalinić načeo Udinese i izborio jedanaesterac, Badelj asistent

EPA/MAURIZIO DEGL'INNOCENTI

U nedjelju poslijepodne odigrano je pet utakmica 15. kola talijanske Serie A. U uvjerljivoj pobjedi nad Udineseom hrvatski napadač Nikola Kalinić ponovno je bio u centru pažnje. Kalinić je doveo Fiorentinu u vodstvo u 26. minuti na asistenciju Milana Badelja, dok je u 61. minuti izborio jedanaesterac za svoju momčad kojeg je realizirao Josip Ilčić. Konačan rezultat postavio je Gonzalo Rodriguez u 86. minuti.

U ostalim susretima Atalanta je s 3:0 svladala Palermo. Pogotke su postigli Denis u 18., Nicolo Cherubin u 25. te Marten de Roon u 79. minuti susreta. Atalanta je od 76. minute igrala s igračem manje, crveni karton zaradio je Giulio Migliaccio.

Chievo je s 2:0 slavio na gostovanju kod Frosinonea. Pogotke su postigli Alberto Paloschi u 89. iz penala te Riccardo Meggiorini u trećoj minuti sudačke nadoknade. Chievo je minutu prije kraja ostao s igračem manje, isključen je Simone Pepe.

Empoli je kod Verone slavio s 1:0, a jedini pogodak postigao je Andrea Costa u 61. minuti. U prvoj utakmici dana Bologna je kod kuće slavila protiv Napolija s 3:2. Domaćini su poveli s 2:0 u prvom poluvremenu preko Destra (14′) i Rossettinija (21′). Svoj drugi gol Destra je postigao u 60. minuti. Do kraja susreta Napoli je uspio tek ublažiti poraz, oba gola dao je Gonzalo Higuain, u 87. i 90. minuti.

Danas se još sastaju Sampdoria i Sassuolo te Carpi i Milan.