SERIE A ‘Petarda’ Napolija, četvrti uzastopni poraz Intera

epa05963842 Napoli's Jose Callejon (3-R) celebrates with his teammates after scoring the 1-0 lead during the Italian Serie A soccer match between Torino FC and SSC Napoli at Olimpic Stadium in Turin, Italy, 14 May 2017.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Nogometaši milanskog Intera u nedjelju su doživjeli četvrti uzastopni poraz. Danas su od njih na Meazzi bili bolji nogometaši Sassuoloa sa 2:1. Navijači Intera još su u prvom poluvremenu napustili stadion, nakon što su razvili transparent: “Pošto ne zaslužujete našu podršku, pozdravljamo vas i idemo na ručak”. Golove za Sassuolo postigao je Pietro Iemmello u 36. i 50. minuti, a jedini gol za Inter dao je Éder u 70. minuti. Hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su cijelu utakmicu za Inter.

Napoli je u Torinu protiv istoimenog kluba slavio sa visokih 5:0. Dva je gola postigao José Callejón, a po jedan Lorenzo Insigne, Dries Mertens i Piotr Zieliński. Hrvatski reprezetativac Marko Rog u igru je za Napoli ušao u 66. minuti, a Ivan Strinić utakmicu je odgledao s klupe za pričuve.

Bologna je s 3:1 slavila protiv Pescare, Cagliari je s 3:2 svladao Empoli, a Sampdoria i Chievo podijelili su bodove. Minimalne pobjede upisali su Crotone nad Udineseom, te Palermo protiv Genoe. Posljednju današnju utakmicu od 20:45 sati odigrat će Roma i Juventus.