SERIE A Pašalić strijelac u visokom slavlju Milana, novi poraz Intera

epa05778980 Milan's Mario Pasalic celebrates after scoring the opening goal during the Italian Serie A soccer match between Bologna and AC Milan in Bologna, Italy, 08 February 2017.  EPA/GIORGIO BENVENUTI

Hrvatski nogometaš Mario Pašalić ponovno je u nedjelju bio strijelac za svoj Milan u visokoj pobjedi nad Palermom 4:0. Suso je na Giuseppe Meazzi doveo Milan u vodstvo u 6. minuti, a potom u 19. asistirao Pašaliću za 2:0. Do kraja utakmice pogađali su i Carlos Bacca u 37. te Gerard Deulofeu u 70. minuti susreta. Palermo je u 83. minuti ostao s desetoricom nogometaša na travnjaku – drugi žuti karton zaadio je Giancarlo González.

Udinese je golovima Rodriga De Paula, Duvána Zapate i autogolom Rubinha slavio protiv Genoa, dok je Roma s istim rezultatom (3:0) svladala Bolognu. Strijelci za momačad iz Rima bili su Federico Fazio u 25., Mohamed Salah u 41. i Edin Džeko u 75. minuti susreta.

Torino je s 3:2 pobijedui na gostovanju kod Cagliarija. Cagliari je došao u vodstvo u 19. minuti sa bijele točke. Strijelac je bio Marco Boriello. Izjednačio je Adem Ljajić u 33., a Torino u vodstvo doveo Andrea Belotti u 39. minuti utakmice. Afriyie Acquah povisio je na 3:1 u 53. minuti, dok je konačni rezultata postavio Kwang Song Han u petoj minuti sudačke nadoknade. Strijelac trećeg gola za Torino u prvioj minuti sudačke nadoknade dobio je drugi žuti karton.

Inter je na gostovanju kod Crotonea ponovno ostao ‘kratkih rukava’. Diego Falcinelli u 18. minuti sa bijele točke i 22. minuti iz igre odveo je Crotone na 2:0, a do kraja utakmice Interov poraz uspio je tek ublažiti Danilo D’Ambrosio. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić odigrao je cijeli susret za Inter, dok je Marcelo Brozović poraz svoje momčadi odgledao s klupe za pričuve.