SERIE A Napolijeva ‘sedmica’ Bologni – Hamšik i Mertens dali po tri gola

epa05703982 Napoli's midfielder Marek Hamsik in action during the Italian Serie A soccer match between SSC Napoli and UC Sampdoria at San Paolo stadium in Naples, Italy, 07 January 2017.  EPA/CIRO FUSCO

Momčad Napolija u subotu je, u sklopu 23. kola talijanske Serie A, ‘razbila’ Bolognu sa čak 7:1.

Nakon šest minuta utakmice Napoli je već vodio sa 2:0, u četvrtoj minuti pogodio je Hamšik, a dvije minute kasnije Insigne. U 26. minuti Callejon dobiva crveni karton, a udarac Destra s bijele točke brani vratar Napolija. U 32. minuti i Bologna ostaje s desetoricom na terenu – ‘pocrvenio’ je Masina.

Do kraja utakmice Mertens je dao još tri gola, a Hamšik još dva, dok je jedini pogodak za Bolognu postigao Torosidis. Hrvatski reprezentativac Marko Rog u igru je ušao u 80. minuti, dok je Ivan Strinić susret odgledao s klupe.

Napoli je sada drugi sa 48 bodova, jednim više od treće Rome koja ima utakmicu manje. Juventus je i dalje vodeći s 51 bodom i dvoje utakmice manje. Bologna se nalazi na 13. mjestu s 27 osvojenih bodova.