SERIE A Napoli povećao prednost, još jedan remi Intera

EPA/LUCA ZENNARO

U nedjeljnim utakmicama 21. kola talijanske Serie A Napoli je pobjedom povećao svoje vodstvo na vrhu ljestvice, a Inter je upisao još jedan ‘kiks’ – remizirao je s Carpijem. I Fiorentina je upisala pobjedu, a večeras od 20:45 sati čeka nas veliki derbi Juventusa i Rome.

Fiorentina je bila bolja od Torina sa 2:0. U vodstvo su došli u 24. minute preko Josipa Iličića, dok je konačni rezultat postavio Gonzalo Rodriguez u 83. minuti. Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić igrao je do 82. minute, a zamijenio ga je Mauro Zarate, koji je prije nekoliko dana došao iz West Hama.

Bologna je slavila protiv Sassuoloa istim rezultatom. Strijelci su bili Giaccherini u 68. i Floccari u trećoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena. Lazio je s 4:1 pobijedio Chievo. Chievoje poveo već u petoj mihnuti preko Boštjana Cesara, koji u 47. minuti dobiva drugi žuti, odnosno crveni karton. Izjednačuje Antonio Candreva u 66. sa bijele točke, a Lazio u vodstvo dovvodi Danilo Cataldi. Povisuje Antonio Candreva svojim drugim pogotkom u 72. minuti. Stefan Radu je u 82. minuti dobio izravni crveni karton, a Chievo je mogao smanjiti zaostatak preko penala. Ali, Paloschi nije pogodio. Konačnih 4:1 postavlja Diao Keita u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Inter i Carpi su odigrali 1:1. ‘Crno-plave’ je u vodstvo doveo Palcio u 39. minuti. Carpi je od 83. minute igrao s igračem manje, zbog drugog žutog kartona isključen je Pasciuti. Ipak, i s igračem manje, gosti su uspjeli izjednačiti u drugoj minuti sudačke nadoknade. Pogodio je Lasagna. Marcelo Brozović i Ivan Peršić odigrali su svih 90 minuta za Inter.

Verona i Genoa također su podijelili bodove – Coppola je autogolom doveo Genou u prednost u 19. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Pazzini u 39. minuti. Palermo je s 4:1 slavio protiv Udinesea. Strijelci za Palermo vili su Quaison (35′), Hiljemark (56′), Lazaar (77′) i Trajkovski (87′), a za Udinese je pogodio Thereau u 79.

Napokon, Napoli je u gostima kod Sampdorije bio bolji sa 4:2. Higuain u 9. i Insigne u 18. dovode Napoli u vodstvo, a smanjuje Correa u 45. minuti. Još tri pogotkla vidjeli smo u drugom dijelu – za Napoli su pogodili Hamsik u 60. i Mertens u 79., a za Sampdoriju Eder u 73. minuti. Sampdoria je od 59. minute igrala s igračem manje – crveni je karton dobio Cassani.

OZNAKE: Napoli, inter, serie a