SERIE A Kalinić strijelac u pobjedi Fiorentine, slavili i Sassuolo i Genoa

EPA/MAURIZIO DEGL' INNOCENTI

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić donio je pobjedu svojoj Fiorentini u nedjeljnoj utakmici protiv Atalante. ‘Viole’ su slavile s 3:2 u 26. kolu Serie A.

Svi pogoci pali su u drugom poluvremenu. Nikola Kalinić je u igru ušao u 60. minuti umjesto Babacara. Fiorentina je povela u 67. preko Fernandeza, povisio je Tello u 81. minuti. Atalanta je smanjila u 84. preko Contija, a Kalinić je pobjedu svom klubu donio u 87. minuti na dodavanje Valera. Do kraja susreta domaćini su uspjeli smanjiti na konačnih 3:2, u prvoj minuti sudačke nadoknade preko Pinille, a minutu kasnije Conti je dobio drugi žuti karton, pa je Atalanta utakmicu završila s desetoricom. Cijelu utakmicu za Fiorentinu odigrao je Milan Badelj.

U ostalim utakmicama Torino i Carpi odigrali su bez golova, Sassuolo je s 3:2 bio bolji od Empolija. Berardi je pogodio za Sassuolo u 41., a Defrel je dodao još dva pogotka u 48. i 50. minuti. Za Empoli su pogodili Zielinski u 36. i Maccarone u 70. sa bijele točke. Dodajmo da su obje momčadi dobile po jedan crveni karton – Missiroli za Sassuolo u 31., a Tonelli za Empoli u 39. minuti. Šime Vrsaljko je odigrao cijelu utakmicu za Sassuolo.

Genoa je s 2:1 bila bolja od Udinesea. Ali Adnan je doveo Udinese u vodstvo u 33. minuti, ali domaćini rade preokret. Prvo je izjednačio Cerci sa bijele točke u 57., a konačnih 2:1 postavio je Laxalt u 70. minuti. Antonio di Natale promašio je kazneni udarac u posljednjojminuti susreta. Andrija Balić poraz svoje momčadi odgledao je s klupe za pričuve.