EPA/DI MARCO

Nogometaši Juventusa upisali su u nedjelju tek treću prvenstvenu pobjedu u sezoni, a svladali su Atalantu koja je utakmicu završila s igračem manje sa 2:0. Strijelci za Juventus bili su Paulo Dybala i hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

Posljednjih 16 minuta Rafael Toloi dobio je drugi žuti karton, a vratar Atalante Marco Sportiello obranio je kazneni udarac Paulu Pogbi. Uoči početka utakmice, Juventus je bio na 15. mjestu sa čak pet bodova manje od Atalante. Mandžukić je na početku utakmice imao nekoliko prilika za rani pogodak, ali nije bilo preciznosti.

U 28. minuti sve je ispravio Dybala odličnim udarcem s dvadesetak metara. To je Dybali drugi pogodak u posljednje tri ligaške utakmice za Juventus. Roberto Pereyra iznesen je na nosilima s travnjaka zbog ozljede. Dybala je iskoristio odlično dodavanje Pogbe, te idealno servirao Mandžukića koji je u svom stilu, iz blizine, napokon zabio pogodak. To je premijerni ligaški pogodak za hrvatskog reprezentativca.

Milan je ostao bod ispred Juventusa, nakon što su svladali Sassuolo sa 2:1. Gianluigi Donnarumma je postao najmlađi vratar koji je započeo jednu utakmicu u Serie A – Donnarumma je debitirao sa 16 godina i osam mjeseci.