SERIE A Ivan Jurić startao pobjedom, hat-trick Carlosa Bacce, neočekivan poraz Intera

EPA/MATTEO BAZZI

U nedjeljnim susretima prvog kola talijanske Serie A, odigrano je nekoliko zanimljivih susreta.

Hrvatski trener Ivan Jurić na klupi Genoe debitirao je pobjedom protiv Cagliarija (3:1). Cagliari je poveou 66. minuti preko Boriella, ali do kraja susreta momčad Jurića radi preokret – pogodili su Ntcham (78′), Laxalt (79′) i Rigoni (88′).

Lazio je slavio protiv Atalante sa 4:3 u gostima. Iako su na poluvremenu vodili sa 3:0 (Immobile 15′, Hoedt 20′, Lombardi 33′), nogometaši Lazija posustali su u drugom poluvremenu. Atalanta se približila do 3:2 (dva pogotka Kessieja 63′, 67′). Ipak, Cataldi u 89. minuti vodi Lazio do 4:2, da bi konačan rezultat postavio Petagna u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Inter je na gostovanju kod Chieva neočekivano poražen sa 2:0. Oba gola postigao je Birsa, u 49. i 81. minuti. Hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović ušli su u igru u 61., odnosno 70. minuti susreta.

Bologna je s 1:0 slavila protiv Crotonea, a jedini pogodak postigao je Destro u 86. minuti. Istim rezuultatom pobijedila je Sampdoria protiv Empolija, gol je postigao Muriel u 37. minuti. Sassuolo je također pobijedio 1:0, i to protiv Palerma. Strijelac je bio Berardi iz penala.

Napoli je na kraju ‘iščupao’ bod protiv Pescare, koja je do 60. minute vodila sa 2:0 (Benali 8′, Caprari 35′). Ipak, u drugom poluvremenu dva je puta pogodio Mertens (60′, 63′) za konačnih 2:2. Milan je u uzbudljivoj utakmici slavio protiv Torina sa 3:2. Sva tri pogotka za Milan postigao je Carlos Bacca (38′, 50′, 629-p), dok su za Torino strijelci bili Belotti u 48. i Baselli u 91. minuti.